čtvrtek 18. listopadu 2010

Alyson Nöel - Evermore - Napořád

Oficiální česká anotace :
Sedmnáctiletou Ever trápí po automobilové nehodě, při které zahynuli její rodiče, mladší sestra a pes, pocit viny za to, že jako jediná přežila. Navíc se z ní po nehodě stala jasnovidka, slyší myšlenky jiných lidí a vidí jejich auru. Cizí myšlenky na ni dotírají na každém kroku, a proto se Ever stále víc uzavírá před světem. Okolní hlasy se snaží přehlušit muzikou burácející ze sluchátek, která skoro nesundává z uší. Všechno se ale změní, když potká Damena, který jediný dokáže zklidnit její mysl a ztišit hluk v její hlavě. Ani on není jako ostatní smrtelníci, jeho svět plný tajemství a zázraků Ever neobyčejně přitahuje, zároveň v ní však vyvolává znepokojivé otázky…

Do knížky jsem se před pár dny pustila anglicky, zatím mám asi jednu čtvrtinu, tak o ní pak víc napíšu až ji dočtu. Jinak zatím se mi moc líbí :-)


Oficiální obálka
Česká obálka
Slovenská obálka
Francouzská obálka

Španělská obálka


Řecká obálka
Německá obálka
Rumunská obálka
Slovinská obálka
Ruská obálka
Polská obálka

Bulharská obálka
Dánská obálka
Estonská obálka
Portugalská obálka
Vietnamská obálka

U té poslední obálky nevím, odkud je. Ale jelikož je na ní amglicky napsáno Evermore, možná je to obal z Velké Británie nebo Austrálie.
Která obálka se líbí vám? Mě se kromě té oficiální líbí nejvíc asi Slovinská a Rumunská... A ta Polská je taková děsivá. :-)
Jinak našla jsem, že práva byly přeloženy do 34 zemí světa - tolik obalů jsem nenašla, tak možná jsem nějakej přehlídla :-) Pokud o nějakém víte, dejte mi vědět, ať ho sem přidám.
Tady je trailer ke knížce.

3 komentáře:

  1. To nie je obálka zo Slovenska ale zo Slovinska, či v Česku sa Slovinsko povie Slovensko ? Naša obálka vyzerá takto http://www.gorila.sk/i/imgs/645/350645.jpg :)

    OdpovědětVymazat
  2. No pokiaľ viem, Slovinci hovoria Slovenská :) nemajú slovinská :) Aj ženská časť sú Slovenky, nie Slovinky :) Aspoň tak nám bolo povedané, že to vnímajú vo svojom jazyku :)

    OdpovědětVymazat
  3. Ok opravím to, mě přišlo že ten jazyk je podobnej češtině (to jest že mu rozumím) tak jsem si řekla že to bude asi slovensky :-) děkuju za upozornění

    OdpovědětVymazat

Komentáře mě vždycky potěší, a snažím se dopovídat na všechny. Ale prosím, pokud použijete profil Anonymní, aspoň se na konci podepiště. Hodně Anonymních je pro mě matoucí :)