pátek 14. ledna 2011

Richelle Mead - Succubus Blues česky!

Jelikož Vampýrská akademie k přeložení nakladatelství Dominu brzy dojde, evidentně se rozhodli, že využijí  slavného jména Richelle Mead a vydají její méně známou sérii pro dospělé, Succubus Blues.

První díl u nás vyjde 13. června 2011 (stejně jako komplet Vampýrská akademie - všech šest dílů), bude se jmenovat Sukuba 1 - Trápení. Knížka bude stát 229 Kč, stejně jako první díly VA a měla by být brožovaná.

Tady je oficiální česká anotace:

Sukuba je nadpřirozená bytost, která smí po libosti měnit podobu a jediným jejím úkolem je svádět. Zní to tak lákavě! Dívka může být, kým chce, její šatník je nevyčerpatelný a smrtelní muži by udělali cokoli pro její pouhý dotek. No, vlastně za to platí svou duší, ale proč zacházet do přílišných podrobností?
Avšak život Georginy Kincaidové, sukuby ze Seattlu, není ani zdaleka tak exotický. Pracuje v knihkupectví a její šéf je poměrně nesnesitelný uťáplý chlap. Nesmrtelní přátelé si z ní nepřestávají dělat legraci kvůli jedné její dávné proměně. A nejhorší ze všeho je to, že si nemůže vyjít na rande, aniž by z dotyčného muže nevysála život. Ona by přitom dala všechno na světě za to, kdyby se směla dotknout slavného a neodolatelně krásného spisovatele Setha Mortensena!
Snění o Sethovi však bude muset počkat, protože ve světě nadpřirozených bytostí se začíná dít cosi podivného… a velmi nebezpečného. Georgina se proti vlastní vůli stává aktérkou souboje mezi dobrem a zlem… 

Tuhle sérii jsem začala číst když jsem čekala na Spirit Bound, ale pořád jsem nedočetla první díl :-) nějak jsem se do toho nemohla začíst, takže to asi kupovat nebudu, i když si to určitě přečtu (pokud se mi to do té doby nepodaří přelouskat anglicky). 

Obal je taky moc vydařený. Není to sice ten první originální, ale až druhý, z reedice, ale rozhodně není špatný. (mimochodem, nevím proč, ale obal mi pořád připomíná letopisy Narnie :-D) Jediné co mi divně zní, je ten český překlad sukuba. To je prostě divné, když jsem zvyklá na originál Succubus

A co vy, hodláte Succubus Blues číst ?

2 komentáře:

  1. Čuměla jsem jak blázen, když jsem tuhle knížku objevila na stránkách Domina, každopádně si chci alespon první díl přečíst, uvidíme jesrli mě to zaujme nebo ne...

    OdpovědětVymazat
  2. Já jsem si to myslela, že až jim doje VA tak budou vydávat něco jinýho od Richelle... byli by blázni kdyby nevyužili její popularity :-) Dobře pro nás

    OdpovědětVymazat

Komentáře mě vždycky potěší, a snažím se dopovídat na všechny. Ale prosím, pokud použijete profil Anonymní, aspoň se na konci podepiště. Hodně Anonymních je pro mě matoucí :)