sobota 26. března 2011

Rick Riordan - Percy Jackson 5 - The last olympian

Originální obal
Celý rok se polokrevní připravovali na bitvu proti Titánům, a věděli, že šance na vítězství je mizivá.

Kronova armáda je silnější než kdy předtím a s každým bohem nebo polokrevným, který se přidá na jeho stranu, jeho síla jenom roste. 

Zatímco Olympští bohové bojují, aby ovládli řádící příšeru Typhona, Kronos začíná postupovat směrem k New York city, kde hora Olymp stojí zcela nestřežená. Teď je to na Percym Jacksonovi a armádě mladých polokrevných, aby zastavili Pána času. 

V tomhle epickém posledním dílu ze seznamu  New York Times bestsellerů se konečně odhalí dlouho očekávané proroctví obklopující Percyho šestnácté narozeniny. A zatímco v ulicích Manhattanu zuří bitva o západní civilizaci, Percy čelí děsivému podezření, že možná bojuje proti vlastnímu osudu...

Podle mého odhadu vyjde The Last Olympian někdy v průběhu letošního podzimu. Je to ale pouze odhad, Fragment zatím nic nepotvrdil! 

Zítra očekávejte moji recenzi na Bitvu o labyrint! :)

-anotace je můj překlad z Goodreads

2 komentáře:

 1. Škoda , že je to poslední díl :'( , jinak dnes jsem dočetl bitvu o labyrint a moc mě to nadchlo
  :)

  OdpovědětVymazat
 2. Anonymní, nezoufej! Rick Riordan píše i jiné knížky, taktéž z mytologického prostředí, a my teď jen musíme doufat, že to vydají i u nás! :)
  Například je série, která se odehrává po Percym Jacksonovi - http://www.goodreads.com/book/show/7624272
  a série, která je zaměřena tentokrát na egyptské bohy http://freckles-books.blogspot.com/2011/03/rick-riordan-red-pyramid.html
  Věřím, že to bude stejně dobré jako percy :)

  OdpovědětVymazat

Komentáře mě vždycky potěší, a snažím se dopovídat na všechny. Ale prosím, pokud použijete profil Anonymní, aspoň se na konci podepiště. Hodně Anonymních je pro mě matoucí :)