středa 6. dubna 2011

Ally Carter - Heist society

Když byly Katarině Bishopové tři roky, její rodiče ji vzali do Louvru...vykrást ho. Na její sedmé narozeniny cestovala Kat se strýčkem Eddiem do Rakouska... ukrást korunovační klenoty. V patnácti letech naplánovala vlastní podfuk - dostala se na nejlepší internátní školu v zemi, odhodlána opustit rodinný podnik. Naneštěstí se ukázalo, že opustit její ,,život" kvůli normálnímu životu bude těžší, než by čekala. 

Brzy se z ničeho nic objeví Katin kamarád a bývalý spoluspiklenec, Hale, aby ji přivedl zpátky do světa, ze kterého se tolik snažila utéct. A má dobrý důvod: umělecká sbírka nebezpečného gangstera byla ukradena a on ji chce zpátky. Jedině vynikající zloděj to mohl zvládnout a Katin otec není jen na seznamu podezřelých, on je seznam podezřelých. Chycený mezi Interpolem a mnohem nebezpečnějším nepřítelem, Katin táta potřebuje její pomoc. 

Pro Kat existuje pouze jedno řešení: vystopovat obrazy a ukrást je zpět. Co na tom, že je to nemožné? Má dva týdny, partu teenagerů a snad dostatek schopností, aby rozjela největší loupež v historii (velice podvodné historii) její rodiny - a s trochou štěští by mezitím mohla ukrást svůj život zpátky.


Jsem asi v polovině téhle úúúžasné knížky a naprosto jí miluju! :) Doporučuju ji Vám všem - i angličtina mi připadá docela lehká, takže pokud chcete začít se čtením anglických knih, tohle může být dobrý začátek! :)

-anotace je můj překlad z Goodreads

2 komentáře:

  1. Pány, že by? vypadá to luxusně a ještě k tomu ta jednoduchá angličtina :D celkem jsi mě nahlodala :D

    OdpovědětVymazat

Komentáře mě vždycky potěší, a snažím se dopovídat na všechny. Ale prosím, pokud použijete profil Anonymní, aspoň se na konci podepiště. Hodně Anonymních je pro mě matoucí :)