úterý 17. května 2011

Nová série v ČR: Upíří z Morganville od Rachel Caine

Sága Stmívání odstartovala doslova upíří šílenství - a to jak u nás, tak v zahraničí. V USA se začaly vydávat nejprve upíří knížky, a poté, když už to nebylo dost originální, tak i knihy týkající se vlkodlaků, víl, a dalších...
První kniha dnešní série, byla vydána skoro přesně rok po Stmívání, tedy ještě před odstartováním úplného šílenství, které přišlo až s filmy, u nás vyjde ještě letos o prázdninách...


Anotace
Vítejte v Morganville. Po západu slunce ale raději zůstaňte doma. Městu začínají vládnout ti, kdo nejsou úplně mrtví...
Claire přijela do Morganville studovat a dobře se bavit. Nepředpokládala, že spolužačky z koleje jí budou už od začátku ztrpčovat život. Ani pronájem pokoje ve velkém starém domě však vůbec není změnou k lepšímu. Noví spolubydlící mají svá temná tajemství... ale přijmou Claire mezi sebe, když se ulice města začnou hemžit zlem žíznícím po čerstvé krvi...

Obálka
Zatím se neví, jak bude vypadat naše česká obálka. Pokud ale bude podle originálu, doufám, že vyberou paperbackovou verzi.
Originál - Hardback
Originál - Paperback

Paperbacková verze se mi líbí i u dalších dílů - kromě posledních čtyř dílů, které mají hardbackové obálka nádherné :) Ale zatím budu jen doufat, že nezkazí ty první díly ;)

Série
Série má zatím neuvěřitelných deset dílů! Jedenáctý a dvanáctý se připravují. Zatím je naplánováno dvanáct dílů, ale pokud budou fanouškové chtít více knih, možná je autorka ještě napíše.
První díl, v originálu Glass Houses se u nás bude jmenovat Prokletý dům - už oficiální název. Druhý díl, Dead Girls' Dance, u nás vyjde pod názvem Ples mrtvých dívek.
Další díly ještě nemají oficiální názvy. jedná se o 3: Midnight Alley (Půlnoční ulička); 4: Feast of Fools (Svátek bláznů); 5: Lord of Misrule (Pán anarchie); 6: Carpe Corpus (Užívej těla - z latinského rčení Carpe Diem, tj Užívej dne); 7: Fade out (Ztrácet se); 8: Kiss of Death (Polibek smrti); 9: Ghost Town (Měto duchů); 10: Bite Club (Kousací klub - tohle zní doopravdy směšně, ale líp mi to nejde - nakladatelství to snad zvládne líp); 11: Last Breath (Poslední výdech) a zatím nepojmenovaná 12ka.

Na následujícím obrázku je deset dílů, nahoře Tvrdé vydání, dole Paperback. Jedenáctka tam už není, přestože i k ní je znám obal. Když kliknete na obrázek, zobrazí se vám větší; v lepší kvalitě. 


Vydání u nás
Práva na Upíry z Morganville zakoupilo nakladatelství Brokilon. U nás vyjde kniha někdy v červenci, zatím není přesně známo, kdy. Ale už je známo dost jiného. 
Vazba bude brožovaná (alias paperback) a kniha bude mít asi 300 stran. Stát bude 248,- Kč. A překládá ji Pavel Valenta - zná ho někdo z vás, co překládal, případně dobře nebo špatně?
Obálka zatím ještě není.
Také už se ví, že druhý díl u nás vyjde ještě v říjnu, takže na druhý díl budeme muset čekat "jen" asi tři měsíce. :)

Autorka
Za Upíry z Morganville stojí padesátiletá Rachel Caineová. Její pravé jméno je Roxanne Longstreet Conrad. U nás ji můžete znát jako autorku série Strážci počasí, ze které u nás zatím vyšly čtyři díly (Smolné povětří, Úžeh, Mrazení a Dědictví bouře). Upíři z Morganville jsou její asi nejznámější série.
Pokud se o Rachel Caine chcete dozvědět více, podívejte se *TADY*
Odkazy : Její oficiální stránka, Její blog, Její Twitter, Její MySpace, Její Facebooková stránka.
Rachel Caine se 7. dílem Upírů z Morganville


Názory a hodnocení
První kniha má průměrné hodnocení na Goodreads 4,00. Každý další díl série má lepší hodnocení. Já osobně jsem ji nečetla, ale četla jsem Od Rachel Caineové první díl Strážců počasí. Nějak mě to nenadchlo, ale číst se to dalo. Doufám, že Upíři z Morganville mě zaujmou více.

A pár úryvků z recenzí :

Kwesi, hodnotila ** :
Bylo to lepší než Stmívání, podle mého názoru. Bylo to více realistické, mám raději tradiční upíry, ne třpytivé.


Heather G Gentle, hodnotila **** :
Tahle kniha se mi zdála velice zábavná a poutavá. Více, než jsem čekala. Myslím, že příběh má zajímavé pojetí a líbí se mi, že konec mě zanechal dychtivou ponořit se do dalšího dílu - doslova končil uprostřed akční scény.


Bobs, hodnotila *** :
Prokletý dům bylo hezké, jednoduché čtení.  Postavy byly sympatické, jenom Claire mě štvala. V knize bylo spoustu vtipných chvil, ale nebylo to něco, co by upoutalo moji pozornost na dlouho.

Sheree, hodnotila **** :
Tahle tipnou knihu jsem přečetla opravdu rychle a přestože to není na stoprocent percfektní, hodně jsem si to užila. kniha je poutavý, temná a napínavá, něco jako Protivný sprostý holky v nadpřirozeném světě.

Sabrina, hodnotila ***** :
začala jsem číst Prokletý dům těsně předtím, než jsem šla spát. Chtěla jsem si přečíst jen pár stránek, ale když jsem se podívala na hodiny, zjistila jsem, že čtu už skoro hodinu, protože jsem byla fascinovaná příběhem a postavami.

Video

Tlak okolí je nanic... stejně jako upíří
Vítejte v Texaském Morganville
Docela normální
Hezké místo, kde můžete žít ... a umírat
pokud vám to nevadí...
Napínavé, sexy a vtipné! tyhle knihy jsou návykové.Jedna z mých nejoblíbenějších upířích sérií. - Richelle Mead, autorka mezinárodního bestselleru Vampýrská akademie.
Morganville. Jen nezůstávejte venku po setmění.

- anotace je česká originální
- informace o českém vydání jsou ze stránek nakladatelství Brokilon
- anglická obálka jsou originály Paperbacku  a Hardbacku
- úryvky z recenzí jsou z recenzí na Goodreads
- video je oficiální Australský trailer na knihy

3 komentáře:

  1. Jsem docela dost zvědavá, jaké to bude... :)

    OdpovědětVymazat
  2. To já také, zatím to podle anotace vypadá zajímavě :)

    OdpovědětVymazat
  3. To zní docela zajímavě, docela hodně! :)

    OdpovědětVymazat

Komentáře mě vždycky potěší, a snažím se dopovídat na všechny. Ale prosím, pokud použijete profil Anonymní, aspoň se na konci podepiště. Hodně Anonymních je pro mě matoucí :)