středa 4. května 2011

Originální vs. Česká obálka: les rukou a zubů

České obálky jsou originální tak ve 2/3 případů. Občas se povede udělat českou obálku dokonce lepší, někdy ucházející a jindy zase hroznou. Každou středu Vám ukážu nějaké české obálky a k tomu originály.
A začnu s knihou Les rukou a zubů od Carrie Ryan.


český                       vs.                       originál

Ani jeden z nich není špatný, ale kdybych si musela vybrat, tak u mě jednoznačně vítězí česká obálka. Ta na sobě navíc má zvláštní ornamenty, které na fotce nejsou vidět a které jí ještě přidávají na kráse. Nevím, která obálka lépe vystihuje děj knihy, ale obě se docela dobře hodí k tomu, co jsem četla v popisu. Když vidím českou obálku, v hlav mi naskočí obraz podzimního lesa, se všemi těmi barvami a spadaným listím. Když vidím originální obálku, tak mi to zase připomíná opuštěný temný les, úplně jako z hororu. 

A který obal se líbí víc vám?

6 komentářů:

 1. Mně se líbí více ten český. Přesně jak si řekla, Také mi připomíná podzimní les a ty barvy jsou takové pro oko příjemnější, zato originální obálka mi připomíná zimní les, chlad, mlhu a takové negativní věci. To asi dělá ta modro-zeleno-šedá barva na pozadí.

  OdpovědětVymazat
 2. Zrovna to čtu a asi tuším, proč je aj obálka taková jaká je... je to chvílemi fakt strašidelný a trochu... ehm.. drsný... no stejně souhlasím, český cover je mnohem lepší. Nemůžu posuzovat vnitřek anglické knížky a české,ale česká má na začátku kapitoly takové hezké stromy... a prostě je to moc povedený cover, který předčil originál :)

  OdpovědětVymazat
 3. určitě český cover... :) sám o sobě připomíná les... :)

  OdpovědětVymazat
 4. zvláštní, ale česko to tentokrát vyhrálo! :D

  OdpovědětVymazat
 5. To je asi poprvé, co se mi mnohem více líbí česká obálka než oficiální. Je vážně naprosto úžasná!

  OdpovědětVymazat

Komentáře mě vždycky potěší, a snažím se dopovídat na všechny. Ale prosím, pokud použijete profil Anonymní, aspoň se na konci podepiště. Hodně Anonymních je pro mě matoucí :)