pondělí 13. června 2011

Melissa de la Cruz - Krvavý karneval RECENZE

Pátrání po pachatelích tajemných vražd mladých upírů zavede Schuyler a jejího nejlepšího kamaráda Olivera až do Itálie, kde by měl žít Schuyleřin dědeček. V New Yorku mezitím vrcholí přípravy na Čtyřstovkový ples, velkou událost, kterou pořádá elita modrokrevných. Rozmazlená a prohnaná Mimi Forceová u toho nemůže chybět – a právě na maškarním bále, který uspořádá jako zakončovací večírek po hlavním plese, číhá za maskami skutečné nebezpečí, kruté odhalení, jež má moc měnit osudy.Recenze je bez spoilerů na tento díl, moji recenzi na první díl můžete najít TADY

Krvavý karneval je výborné pokračování Modré krve. Někteří mé nadšení možná nesdílí, ale já se do téhle série zamilovávám čím dál tím více.

Příběh pro nás začíná pár týdnů po událostech Modré krve. Ocitáme se v Benátkách, kde Schuyler a její nejlepší kamarád Oliver pátrají po Schuyleřině dědečkovi - podle její babičky jim jedině on může pomoct se stříbrokrevnými. Ale už jsou v Benátkách skoro dva týdny a po jejím dědečkovi jakoby se slehla zem. Průlom nastává teprve den před odjezdem. Zatímco jedou v gondole a  probírají, zda by to raději neměli vzdát, Schuyler zahlédne ženu, která je jí nějak povědomá. Ale to přece nemůže být pravda, vždyť její matka leží v New Yorku v kómatu..

Mimi Forceová se mezitím v New Yorku připravuje na Čtyřstovkový ples, kterého se může zůčastnit pouze elita - neboli modrokrevní. Na něm má letos být oficiálně "představena" spolu se svým bratrem Jackem, který je její spřízněná duše. A všechno by bylo dokonalé, kdyby se do toho nepletla ta otravná Schuyler a nesnažila se jí Jacka ukrást. Pak ji napadne, že by mohla hned po Čtyřstovkovém plese uspořádat večírek pro elitu elity - na který pozve jenom ty nejlepší - a bude to maškarní bál...

Chudák Bliss má zatím horší a horší noční můry. Občas se někde probudí a neví, jak se tam dostala. Když se obejví uprostřed noci ve vodní nádrži v parku, málem se utopí, ale zachrání ji tajemný kluk, o kterém je Bliss přesvědčená, že je to Dylan - že by ho stříbrokrevní nakonec nezabili?

O záhady je hned na začátku postaráno. Kniha je opět hlavně zaměřena na děsivé stříbrokrevné, kteří vysávají krev modrokrevným a tím pohlcují jejich duše. Jelikož výbor stále nechce uznat, že existují, musí se o to hlavní hrdinové postarat sami. Děj sice není prošpikován akcí na každé stránce, ale rozhodně jsem se nenudila. Spíše naopak. Části zaměřené na normální život jsou odlehčující a dělají z Krvavého karnevalu dokonalou odpočinkovou sérii, kde nemusíte až tak moc přemýšlet.

Na začátku jsem si myslela, že dvojka půjde ve stopách jedničky a nebude ani výjimečně dobrá, ani špatná. To mi vydrželo tak do poloviny, pak se to postupně začalo zlepšovat. Bylo to více napínavé, takže přestože je to jenom takové odlehčující, pozornost na tom udržím snadno - dokonce jsem se nemohla odtrhnout.

Postavy se moc nezměnily, Schuyler a Bliss jsou stále stejně sympatické. Mimi je čím dál tím větší potvora - tu začínám mít nerada.  V knize je také trochu více prostoru věnováno vztahu mezi Schuyler a Jackem a vztahu  Mimi a Jacka. Stejně jako v jedničce se také dočkáme okamžiků z minulosti - tentokrát to jsou novinové články týkající se zmizení Maggie Stanfordové z devatenáctého století...

Pokud se vám jednička líbila, velice pravděpodobně budete nadšeni i z dvojky. Pokud jste u jedničky váhali, zkuste ještě druhý díl, třeba se to pro vás ještě zlepší. Já sama už netrpělivě vyhlížím třetí díl Revelations (můj překlad: Odhalení)


Krvavý karneval se mi opravdu líbil - takže tentokrát je to 9/10

- obálka i anotace jsou naše české originální
- chtěla bych poděkovat nakladatelství BB art za poskytnutí recenzního výtisku této knihy!
- knihu si můžete koupit na stránkách BB artu za 199,- Kč
- obrázky jsou z We♥it 

3 komentáře:

 1. Moc pěkná recenze. Na tuhle knížku se chystám delší dobu, ale musí ještě chvíli počkat než dočtu celé HG :)

  OdpovědětVymazat
 2. Kdy bude třetí díl?????

  OdpovědětVymazat
 3. Milý/á Anonymní. Ty asi asi pro oči nevidíš. Jinak by sis přečetla ten tučný nápis: nepoužívejte profil Anonymní. Po příště přidej jméno!!
  Třetí díl Modré krve podle slov BB artu vyjde někdy během příštího roku. Až bude upřesněno datum, určitě se ho u mě na blogu dozvíte.

  OdpovědětVymazat

Komentáře mě vždycky potěší, a snažím se dopovídat na všechny. Ale prosím, pokud použijete profil Anonymní, aspoň se na konci podepiště. Hodně Anonymních je pro mě matoucí :)