středa 29. června 2011

Originální vs. Česká obálka: Vyhořelá

Před týdnem vyšla Vyhořelá od P.C. a Kristin Cast a jak tak koukám, hned se zařadila mezi momentálně nejprodávanější YA knihy u nás. Já sama se taky trochu těším, přecijen, ten konec Pokoušené...

český                       vs.                       originál

Naše obálky ke Škole noci jsou důkazem, že když se chce, tak to jde. Totiž dělat hezké obaly :) Moc se to nestává, ale Vyhořelá má (stejně jako všechny předchozí díly) hezčí českou obálku než je originál - Burned.  Na naší obálce je pravdpěpodobně Zoey. Podle mě by měla vypadat SPOILER - trochu průhledněji, když je teď mrtvá - KONEC SPOILERU, ale jinak to ujde. Dobré je i, že ty krajkové vzory se svou barvou hodí k názvu.
Originální obálka zobrazuje Stevie Rae. Americké obálky ke Škole noci se mi nikdy moc nelíbily. Jednak se nehodí jedna k druhé a jednak jsou prostě divné. Právě Burned má asi nejhezčí obálku ze série, a to není nějak extra výstavní. Takže u mě naprosto a rozhodně vyhrává česká. Jen tak dál!

3 komentáře:

  1. Mě si česká obálka moc nezískala, nemůžu si pomoct, ale ta holka je podle mého gusta až moc nalíčená. S originálními ani českými obálkami nemám problém, souhlasím s tebou, že naše obálky jsou hezké (teda až na tuhle, nemůžu si pomoc, prostě se mi nelíbí) :)

    OdpovědětVymazat
  2. No tak rozhodně naše obálka vede na plné čáře oproti originálu, ten je takový moc nevím :D divný prostě. Ten název jako by ho tam někdo jen tak plesknul, no nevím..

    OdpovědětVymazat
  3. Vidíte, to jsem zapomněla doplnit... Z našich českých se mi nejmíň líbí Pokoušená a pak hned tahle, ty první byly lepší, asi docházej nápady ;)

    OdpovědětVymazat

Komentáře mě vždycky potěší, a snažím se dopovídat na všechny. Ale prosím, pokud použijete profil Anonymní, aspoň se na konci podepiště. Hodně Anonymních je pro mě matoucí :)