čtvrtek 21. července 2011

3krát Tera Lynn Childs: mořské panny, bohové a Medúza

V nejbližší době si plánuju přečíst alespoň jednu z knih od téhle autorky... A první z nich je:

Forgive my Fins (volně přeloženo: Zapomeň na mé ploutve)
   Lily Sandersonová má tajemství - a ne to, že je děsně zamilovaná do úžasného plaveckého boha Brodyho Benneta, ze kterého jí rychle buší srdce. Neopětovaná láska je už tak dost těžká, když jste normální teenagerka, ale když jste jenom napůl člověk a napůl mořská panna jako Lily, nic takového jako jednoduchá zamilovanost neexistuje.
   To, že Lily je mořská panna nesmí vyjít najevo, protože není jen tak nějaká mořská panna - je Thalassinianská princezna. Když Lily před třema rokama zjistila, že její matka byla ve skutečnosti člověk, konečně si uvědomila, proč se v Thalassinii necítí úplně doma. Od té doby žila na zemi a chodila do Seaviewské střední školy doufajíc, že najde místo, kam bude skutečně patřit. Jistě, země má své problémy - jako její nepříjemný soused-cyklista Quince Fletcher - ale má jednu velkou výhodu - Brodyho. Problém je, že mořské panny nejsou zrovna obvyklý chodící typ - když se "svázají", je to na celý život.
   Když Lilyin pokus získat Brodyho lásku vede k případu mylné identity (velkému jako tsunami), způsobí jí to vtahové drama a objeví, rychle jako mrsknutím ploutví, že štastně-až-na-věky se nikdy nepodaří tak hladce jak jste plánovali.


Kniha má ještě druhý díl nazvaný Fins are Forever (Ploutve jsou navždy).


Další, opět s druhým dílem, je: 
Oh. My. Gods (volně přeloženo: Ach.Mí.Bozi)
   Když se Phoebeina máma vrátí z Řecka s novým manželem a přestěhuje je na ostrov Aegean, Phoebeiny plány na její maturitní rok a závodní sezónu jsou prastará historie. Teď musí navštěvovat superexkluzivní akademii, kde přijetí závisí na rodokmenu, jmenovitě rodový původ od Dia, Héry a ostatních řeckých bohů. Správně, jsou skuteční, ne mýtus a jejich náctiletí potomci jsou jako klasičtí hrdinové: super chytří a super krásní s pár super silami. A teď jsou v jejím závodním týmu! Ozbrojená pouze svými teniskami Nike a vůlí vyhrát, Phoebe závodí, aby našla své místo mezi bohy.

Druhý díl se jmenuje Goddes Boot Camp
  
A poslední kniha vychází teprve v září a na tu jsem extra zvědavá:


Sweet Venom (volně přeloženo jako Sladký jed)
   Grace se zrovna přestěhovala do San Franciska a je nadšená, že může začít odznova na nové škole. Je to změna plná nových možností, ale také je to trochu děsivé. A stane se to ještě děsivější, když dveřmi vkráčí minotaurus. A ještě více šokující je, když se objeví dívka, která vypadá úplně jako ona a začne s tou příšerou bojovat.
    Gretchen je unavená z příšer, které se objevují v nekřesťanských hodinách - obzvlášť na školní noci, ale co může dělat? Poslat minotaura zpátky do jeho ponurého domova je jen další zářez na jejím bojovém páse. Ale nikdy neočekávala, že narazí na dívku, která bymohla být její dvojní.
   Greer má svůj život hezky poskládaný dohromady, děkujeme mockrát. Ale to se všechno poněkud zkomplikuje, když se objeví dvě dívky, děsivě vypadající jako ona, objeví na jejím prahu prohlašujíc, že jsou trojčata; nadpřirození potomci nějaké šeredné bytosti z řeckých mýtů, předurčené strávit život lovením příšer.
   Tyhle tři náctiletí potomci Medúzy, kdysi nádherné gorgony zohavené pověrami se musí znovu spojit a přijmout své osudy v jedinečně nadpřirozeném světě, kde příšery číhají za každým rohem.


-anotace jsou všechny z Goodreads, přeložené mnou
-obálky jsou originální

1 komentář:

  1. no ja som citala vsetko okrem sweet venom a tuto autorku mam velmi rada :) je to take prijemne oddychove citanie, pri ktorom sa clovek dobre pobavi :D

    OdpovědětVymazat

Komentáře mě vždycky potěší, a snažím se dopovídat na všechny. Ale prosím, pokud použijete profil Anonymní, aspoň se na konci podepiště. Hodně Anonymních je pro mě matoucí :)