pondělí 15. srpna 2011

Cassandra Clare - Clockwork angel

Magie je nebezpečná - a láska je pořád nebezpečnější.


   Šestnáctiletá Tessa Grayová překročí oceán, aby našla svého bratra, cíl její cesty je Anglie, doba je vláda královny Viktorie, a něco děsivého na ni čeká v Londýnském Podsvětí, kde si upíři, vlkodlaci a další nadpřirozené bytosti vykračují po ulicích osvětlených plynovými lampami.

   Když je unesena tajemnými Temnými Sestrami, členkami organizace zvané Klub Pandemonium, Tessa brzo zjistí, že ona sama je Podsvěťanka s vzácnou schopností: je schopna se přeměnit, pokud chce, do podoby jiné osoby. A co víc, Magister, temná osoba, která řídí Klub, se nezastaví před ničím, aby Tessinu sílu získal pro sebe.

   Lovená a bez přátel, Tessa se ukryje u Lovců stínů z Londýnského institutu, kteří přísahají, že najdou jejího bratra, pokud použije svou sílu, aby jim pomohla. Brzo se ocitne fascinpvaná - a rozpolcená mezi - dvěma nejlepšími přáteli: Jamesem, jehož křehká krása skrývá smrtící tajemství a modrookým Willem, jehož kousavá ironie a výbušné nálady [poznámka: no nepřipomíná Vám to někoho?] drží všechny v jeho životě v opatrné vdálenosti... tedy všechny, kromě Tessy. Jak je jejich hledání stahuje hlouběji do srdce tajemného spiknutí, které hrozí zničit všechny Lovce stínů, Tessa si uvědomuje, že si možná bude muset zvolit mezi záchranou bratra a pomocí jejím nový přátelům zachránit svět... a že láska je možná to nejnebezpečnější kouzlo ze všech.

Tahle série je prequel k Nástrojům smrti. Psala jsem do Mladé fronty dotaz, jestli to u nás vyjde (a ptala jsem se i na Město padlých andělů a pokračování Lesa rukou a zubů) ale buď mají hodně dlouhou dovolenou, protože už jsou to tak dva týdny, nebo prostě nehodlají odpovědět. Musíme tedy doufat.

2 komentáře:

  1. Doufám, že to vydají i u nás... ale něco mi říká, že když už vydali TIM, tak toto taky dřív či později výjde. :)

    OdpovědětVymazat
  2. No jo, snad... Ale aby to nebylo až za dva roky...

    OdpovědětVymazat

Komentáře mě vždycky potěší, a snažím se dopovídat na všechny. Ale prosím, pokud použijete profil Anonymní, aspoň se na konci podepiště. Hodně Anonymních je pro mě matoucí :)