úterý 23. srpna 2011

Nová série v ČR: Gemma Doyleová od Libby Bray

Anotace
Tajemný příběh z viktoriánské Anglie se odehrává na dívčí škole, kam po záhadné matčině smrti přijíždí z Indie šestnáctiletá Gemma Doyleová, aby se zde naučila vybraným způsobům. Musí se vyrovnat nejen s lekcemi francouzštiny a tance, ale i s nevraživostí ostatních dívek, která se však promění v přátelství doslova na život a na smrt, když Gemma objeví své skryté schopnosti. Záhadná Gemma, odvážná Felicity, chytrá Ann a krásná Pippa vytvoří nerozlučnou čtveřici, chtějí si splnit své sny a zároveň odhalit tajemství strašidelné školy. Gemma však zároveň odhalí i věci, které by nejraději nevěděla...

Obálka
Obálka je docela pěkná, sice to není originál, ale mě se docela líbí. Na Daemon.cz je napsáno, že jí má na svědomí Michal Chodil. No, mohli jsme pochodit hůř :D

Série
Příběh o Gemmě Doyleové je "jen" trilogie. Říkám jen, protože v dnešní době je zvykem psát ještě delší série. Druhý díl Rebel Angels (volný překlad: Vzbouření andělé) vyšel zhruba po šestnácti měsících - snad u nás nebude takový rozdíl! Třetí díl The Sweet Far Thing (volný překlad: Ta sladká daleká věc) dokonce za dělí od dvojky dvacet měsíců. No, snad budeme mít kratší intervaly :)
Série o Gemmě Doyle

Vydání u nás
Kniha u nás vyšla v pevném vydání s přebalem. Stojí 349,-Kč. Vydává nakladatelství Mladá fronta, takže s vydáním dalších dílů musíme nejspíš počítat až za dost dlouho - Mladá fronta si obvykle dává na čas → čeká, až jak se bude prodávat první díl. Naše vydání má cca 400 stran. Překládala Eva Klimentová.

Autorka
Libba Bray se narodila v roce 1964 v Alabamském městě Montgomery. Kromě trilogii o Gemmě Doyleové napsala ještě knihy Going Bovine (2009), Beauty Queens (2011) a podílela se na knize Vacation from Hell (2003) kam přispěly i třeba Cassandra Clare nebo Claudia Gray. V současné době pracuje na knize The Diviners, která má být publikována příští rok. Bude se odehrávat na Manhattanu ve dvacátých letech dvacátého století - zřejmě zde bude figurovat i nadpřirozeno.
V současné době autorka žije v New Yorku s manželem a šestiletým synem. Můžete navštívit i její Twitter.


Názory a hodnocení
Měsíční oko je zřejmě historická i paranormální kniha - jenom jedno z toho by byla nuda. První díl má hodnocení 3,74 na Goodreads (proč si naše nakladatelství vždycky vyberou průměrné série nad těmi perfektními??) ale budiž, nemusí to být hrozné. A teď už ukázky z recenzí.

Honestly mem, hodnotila: 1 of 5 stars
Úžasná a Hrozná Krása (pozn.: doslovný překlad originálního názvu) není ani úžasné ani krásné, ale určitě to je - počkejte si na to - hrozné.

Chandra, hodnotila: 2 of 5 stars
Pro mě osobně to nebyla špatná kniha a bavilo mě to, ale na konci jsem z otho měla takový nechutný pocit. Na konci jsou rozhodně horší věci, než jaké by měly číst mladé holky.

Jennie, hodnotila: 5 of 5 stars
Myslím, že příběh plynul velmi dobře a měl dost zvratů a změn, abych vydržela hádat - a taky to bylo docela rychlé čtení a bylo mi líto, když to skončilo tak brzo.

Megan, hodnotila: 3 of 5 stars
Není to to nejlepší, co má tenhle žánr nabídnout, ale je to daleko od těch nejhorších. 


- anotace i obálka jsou ze stránek nakladatelství Mladá fronta
- obálky dalších dílů jsou originální (některé paperbackové, jiné hardbackové)
- úryvky z recenzí jsou z recenzí na Goodreads, překládala jsem je já
- informace o autorce jsem čerpala z jejího webu
1 komentář:

Komentáře mě vždycky potěší, a snažím se dopovídat na všechny. Ale prosím, pokud použijete profil Anonymní, aspoň se na konci podepiště. Hodně Anonymních je pro mě matoucí :)