úterý 30. srpna 2011

Nová série v ČR: Monster High od Lisi Harrison

Anotace
SOV, neboli Sabotéři obvyklých vlastnosti (či chcete-li monstra a příšery) se snaží zapadnout a být nenápadní. Maskování je tak dokonalé, že možná ani netušíte, kdo s vámi vlastně chodí do třídy...
Na Salemské střední se to ale brzy změní a město už nikdy nebude, jaké bývalo. Způsobí to teprve před patnácti dny „vyrobená" Frankie Steinová. Co se stalo?
Monster High je zbrusu nová série o střední škole, lásce a odlišnostech, říznutá trochu hororovým motivem. 


Obálka
Obálka se docela hodí k tématu. Dokonce k ní náramně ladí logo nakladatesltví CooBoo :) Je docela pěkná a určitě zaujme.

Série
Voriginále vyšly zatím první dva díly, třetí se chystá na září 2011. Druhý díl se jmenuje The Ghoul Next Door (volný překlad: Ghúl odvedle) a třetí díl se jmenuje Where There's a Wolf, There's a Way (volný překlad: Kde je vlk, tam je cesta). Podle toho, jak dlouhá je autorčina další série Dívčí parta, vypadá to, že se dočkáme ještě dosti dalších dílů.


Vydání u nás
U nás se sérii rozhodlo vydat nakladatelství CooBoo (narozdíl od Dívčí party, kterou vydává Alpress). Knížka je docela tenká, má cca 250 stran. Je v hardbackovém vydání. Překládala Linda Bartošková. Obálka zůstala originální. První díl vyšel včera (29.8.2011). O vydání dalších dílů zatím nic nevím.

Autorka
Lisi Harrison je populární především díky své první sérii Dívčí parta (česky v Alpressu, jejíž první díl byl dokonce zfilmován. Kromě Dívčí party a Monster High má momentálně rozpracovanou ještě třetí sérii, Alphas. Narodila se v Kanadě, poté žila nějakou dobu v New Yorku a momentálně bydlí s manželem a dvěma dětmi ve městě Laguna Beach v Kalifornii.

Názory a hodnocení
Tahle série je autorkou popisována jako verze Dívčí party - ale s monstry. Pokud to tak je, bude to asi spíše pro mladší holky. Já sama jsem Dívčí partu milovala, když mi bylo 13. Ale třeba tohle bude i pro starší.
Na Goodreads má první díl průměrné hodnocení 3,69.
A teď už úryvky z recenzí.

Charlene a, hodnotila: 5 of 5 stars
Tahle knížka je napínavá a úžasná a miluju jí. Dostala jsem ji včera a nemohla jsem ji odložit.


Yachiyo, hodnotil/a: 2 of 5 stars
Bylo to trochu rozotmilé a rozhodně na něterých místech vtipné, ale (vždycky je tu ale) nemůžu tomu upřít, že kniha je plná neuvěřitelně mělkými (a v některých případech protivnými) postavami.


Kaye, hodnotila: 3 of 5 stars
Tohle je perfektní kniha pro mladé před-náctileté dívky, které mají rády legraci, módu a přátelství - a letmý dotek romantiky.
 
- anotace a informace o českém vydání jsou z Daemon.cz
- obálky dalších dílů jsou originální
- úryvky z recenzí jsou z recenzí na Goodreads, překládala jsem je já
- informace o autorce jsem čerpala z jejího webu z jejích stránek na Wikipedii.

2 komentáře:

  1. Tahle série mě hodně přitahuje, ale nevím nevím vzhledem ke svému věku (21). Hlavně se nerada zamiluju do prvního dílu série a pak to čekání až konečně vydají další..To by mě vždycky trefilo. Kdyžtak koukni ke mě na http://ohanamon.blogspot.com/ :)

    OdpovědětVymazat
  2. Dobry den chtela bych vedet kde se daji vsechny tri dili kopit

    OdpovědětVymazat

Komentáře mě vždycky potěší, a snažím se dopovídat na všechny. Ale prosím, pokud použijete profil Anonymní, aspoň se na konci podepiště. Hodně Anonymních je pro mě matoucí :)