úterý 18. října 2011

Nové série v ČR - tentokrát větší várka

Za tu dobu, co jsem neměla čas na blog, se objevilo hned několik nových sérií, které vyšly, aniž bych o nich něco napsala... Takže teď jen v rychlosti a stručněji.


Kronika Drakeových - Alyxandra Harvey
14.9. Srdce v sázce
Solange Drakeová odjakživa věděla, že se má stát královnou upírů. Jako jediná upírka ženského pohlaví, která se kdy narodila a nebyla „stvořena“, je ohrožovaná ze všech stran: upířími ctiteli, kteří touží podílet se na pokračování jejího rodu, až po lovce, kteří se snaží zničit ji a celou její rodinu, hnáni vidinou tučné odměny. Když dojde k únosu, její starší bratr Nicholas a nejlepší smrtelnická kamarádka Lucy se snaží ji zachránit. Dokáže ale Lucy zachránit také sama sebe před Nicholasem, který je neodolatelný jako… zkrátka jako mladý upír? A co se stane, pokud se Solange zamiluje do lovce upírů, který ji chrání před smrtelně nebezpečnými intrikami královského dvora? Nechejte se rodinou Drakeových zavést do utajované komunity upírů, kde stále mají svoje místo velkolepé bitvy, svádění ve stylu goth, dramata nekončících životů i temný humor. Dobrodružství rodiny Drakeových pokračují v dalších dílech, kde mladistvá, láskou protknutá upíří akce graduje a rodina musí čelit dvě stě let staré zášti.

Tuhle knížku jsem začala číst už před nějakou dobou anglicky. A bylo to dobré. Takže vlastně ani nevím, proč jsem přestala. Ale stalo se a teď ji mám doma, a dost se těším, až se do ní pustím. Až ji přečtu, určitě bude i recenze :)

Svět noční lovkyně - Jeaniene Frost
21.9. První rudá kapka
Noc není pro smrtelníky bezpečná. Denise MacGregorová ví ze všech nejlépe, co se skrývá ve stínech – jejím nejlepším přítelem je poloupír Cat Crawfield, a ona sama již přišla o tolik, co by obyčejný člověk neunesl. Minulost její rodiny je zahalena tajemstvím a zasuta ve tmách, a jakýsi démon označil Denise za oběť. Je tu však ještě záhadný a všemocný upír Spade, který se již staletí potlouká po zemi s úkolem chránit ty okouzlující lidi v ohrožení, i kdyby to mělo znamenat zničení vlastních soukmenovců. I když v jeho nejhlubších útrobách klíčí hlad po Denise a touha se jí zmocnit, Spade ví, že jej musí potlačit a čelit nočním můrám společně s ní.

Spin-off série série Noční lovkyně, která u nás vyjde příští rok u nakladatelství Fantom Print. Když tuhle sérii vydává Baronet, těžko říct, jak stejný bude překlad - jestli to nebude přeložené úplně jinak (mám na mysli pojmy). Budeme se muset nechat překvapit do příštího roku. Druhý díl  - Věčný polibek temnot - by měl vyjít během listopadu.



Lovkyně snů - Lisa McMann
7.10. - Procitnutí
Sedmnáctiletou Janie už nebaví, že se stále propadá ostatním lidem do snů, zejména pokud ten, komu se zdají, někam padá, ocitá se na veřejnosti nahý nebo sní o svých erotických tužbách. Janie se nemůže nikomu svěřit - neuvěřili by jí a mysleli by si, že je blázen. A tak žije se svou schopností jako s nechtěným prokletím, které neumí ovládat. Pak se jednou propadne do noční můry, z níž jí ztuhne krev v žilách. Poprvé není v něčí zvrácené duši jen pozorovatelem, ale i účastníkem...

Na tuhle knížku se taky mimořádně těším. Je docela tenká, ale doufám, že bude výborná. I na tuhle bude recenze...

nakonec trailer ke všem třem sériím - nebo spíš k jejich prvním dílům


1 komentář:

Komentáře mě vždycky potěší, a snažím se dopovídat na všechny. Ale prosím, pokud použijete profil Anonymní, aspoň se na konci podepiště. Hodně Anonymních je pro mě matoucí :)