úterý 8. listopadu 2011

Nová série v ČR: Tábor Shadow Falls od C.C. Hunter

Anotace
Na Kylii se poslední dobou řítí jedna nepříjemnost za druhou: rodiče se rozvádějí, přítel se s ní rozešel a navíc ji pronásleduje podivný člověk a Kylie nemá tušení, co po ní chce. Zdá se, že je ale jediná, kdo ho vidí, takže si všichni okolo ní myslí, že je blázen. Když ji matka pošle na celé léto do tábora pro problémovou mládež, Kylie je přesvědčená, že už to nemůže být horší.
Bože, jak moc se ale mýlí!
Na táboře je Kylie obklopena samými upíry, vlkodlaky, vílami a čarodějnice. Má věřit ostatním, když jí tvrdí, že ona je jednou z nich? Nebo se ji jen snaží utvrdit v tom, že je opravdu blázen? Zatímco se Kylie snaží vyrovnat se skutečností, že tyto bytosti doopravdy existují a že ona sama nemusí být obyčejným člověkem, seznámí se se dvěma chlapci, kteří se vzájemně předstihují, kdo si získá její přízeň. Jenže jeden je vlkodlak a druhý elf. Než jim však Kylie otevře své srdce, musí odhalit pravdu. Co po ní chce ten duch, který ji pronásleduje? Komu může nebo nemůže věřit? Ze všeho nejdřív ale musí zjistit … kdo vlastně je ona sama!


A druhá česká anotace:
Jednoho večera Kylie Galenová zjistí, že je s nevhodnými lidmi na úplně špatném večírku, a to navždycky změní její život. Matka ji pošle do tábora pro problematickou mládež v Shadow Falls a během pár hodin po svém příjezdu Kylie zjišťuje, že mládež v táboře není jen „problematická“. Tady, v Shadow falls, se vampíři, vlkodlaci, měňavky, čarodějky a víly učí ovládat své schopnosti a kouzla a žít v obyčejném světě. Kylie se sice nikdy necítila být normální, nicméně ani nepatří k místní hordě paranormálních zrůd. Nebo ano? Všichni kolem tvrdí, že je Kylie jednou z nich a že tady určitě není náhodou. A jakoby pobyt v táboře nebyl již tak dost složitý, objevují se Derek s Lucasem. Oba úplně odlišní, ale stejnou mocí nad jejím srdcem. Ačkoli se Kylie cítí velmi nejistá a v obavách ze všeho kolem, jedno jí začíná být jasné: Shadow Falls je místem, kam skutečně patří.

Obálka
Oficiální česká obálka
K tomuhle obalu mám takové rozporuplné pocity. Na jednu stranu to není to nejhorší, co to mohlo být (jako ostatní Baronetské knížky), na druhou stranu, kdykoliv se podívám na tu originální obálku, tak hned vidím, že ten, kdo dělá Baronetu obálky, se má hooodně co učit.
Originální obálky celé trilogie

Série
Jak vidíte, knihy jsou zatím tři. A kolik jich bude celkem? To ani sama autorka neví. Kniha 2, Awake at Dawn (volný překlad: Probuzena za úsvitu) v originálu již vyšla, třetí díl Taken at Dusk (volný překlad: Unesena při soumraku) vyjde v průběhu příštího roku.

Vydání u nás
U nás vydává Tábor Shadow Falls nakladatelství Baronet. Je to první Young Adult kniha, kterou se rozhodli vydat. Taky hned na začátku nemuseli začít kazit obálky...
Kniha by měla vyjít 23.11. jako hardback s cca 400 stránkami a za pořízení dáte 279 Kč,-.

Autorka
Autorkou téhle novinky je C.C. Hunter (alespoň jedno plus, nemáme ji jako Hunterovou!☺). Zrozena o půlnoci je její "debut". Ty uvozovky proto, že C.C. Hunter je její pseudonym a pod svým pravým jménem - Christie Craig - píše romány pro ženy.
C.C. vyrostla v Alabamě, kde pobíhala bosá, chytala světlušky a zachraňovala potenciální prince (alias Alabamské žáby) ze spárů svých bratrů. Dnes ji stále fascinují světlušky, většinou chodí obutá a obrátila svou pozornost k zachraňování savců. Žije v Texasu se čtyřmi zachráněnými kočkami, jedním psem a manželem - princem, který, pro upřesnění, není žába. Když zrovna nepíše, čte si, tráví čas s rodinou nebo fotí.

Názory a hodnocení
Při třech a půl tisících hodnocení naznačuje průměr 4,01, že půjde minimálně o obstojnou knihu. Já si nejsem jistá tím "mišmašem" stvoření, který autorka do knihy zasadila. A už anotace slibuje milostný trojúhelník! No, bomba to pravděpodobně nebude...

Video
Život Kylie Galenové stojí za houby.
Její rodiče se rozvádějí
Její přítel se s ní rozešel
Její babička umřela
A teď jí někdo neustále pronásleduje
Někdo, koho nikdo jiný nevidí
Šestnáct let se snažila přijít na to, kdo je...
...jen aby si uvědomila, že neví kdo je .
Je poslána do Shadow Falls...
...tábora, o kterém věří, že je pro problémové teenagery...
...ale kde jsou všichni nadpřirození.
Upíři
Vlkodlaci
Měňavci
Víly a čarodějnice
A pokud tomu dokáže uvěřit...
...je jedna z nich.
Co je zač?
Může jim důvěřovat?
Lucas, vlkodlak
a Derek, poloviční víl
soupeří o její pozornost
ROMANTIKA
SEBEOBJEVOVÁNÍ
Není to obvyklá krize identity...
ZROZENA O PŮLNOCI

6 komentářů:

 1. Hrozně mě ta obláka mrzí. Stále nějak nemůžu pochopit, proč ČR kazí vše na co sáhne.

  OdpovědětVymazat
 2. Popravdě, jakmile jsem poprvé uviděla tu českou obálku, zděsila jsem se. Tvůrce musí být asi slepý, jinak si to vysvětlit neumím... :/

  OdpovědětVymazat
 3. Panda: To je odvážné tvrzení. Existují k krásné české obálky, třeba ilustrátory máme úžasné, například Galinu Miklíkovou. Navíc ke vzniku vlastních obálek nakladatelství pravděpodobně přistupují kvůli financím, takže asi radši víc knih s horší obálkou (ráda bych si přečetla vyjádření nakladatele k těm obálkám)...

  OdpovědětVymazat
 4. Ještě bych dopsala, že je to vážně děs, ale pevně věřím, že se to čeští grafici taky naučí :D

  OdpovědětVymazat
 5. no obalku nedostanou autorská práva tak proto

  OdpovědětVymazat
 6. no obalku nedostanou autorská práva tak proto

  OdpovědětVymazat

Komentáře mě vždycky potěší, a snažím se dopovídat na všechny. Ale prosím, pokud použijete profil Anonymní, aspoň se na konci podepiště. Hodně Anonymních je pro mě matoucí :)