čtvrtek 20. ledna 2011

Připravované knihy nakladatelství BBart

Nakladatelství BBart se v oblasti knih pro mládež specializuje spíše na ne-paranormální knihy (výjimkou je Modrá krev, která vyšla včera), stejně jako budou tyhle následující. Pokud vám už lezou upíři a ostatní nadpřirozené bytosti krkem, tohle je něco pro vás.

První z těchto knih je prequel z u nás již známé série Gossip girl. V originálu It Had To Be You, v češtině Kdo jiný než ty. Já sama jsem na tenhle díl hodně zvědavá. Četla jsem celou sérii, ale je to vpodstatě celé o tom Nate chodí s Blair, rozejdou se, Nate chodí se Serenou, pak se rozejdou protože Nate si uvědomí že miluje Blair a tak dále.

Nejvíc se mi líbil poslední díl  serie I Will Always Love You kde Blair i Serena konečně obě dají Nateovi košem.To zjevně nejsem jediná, jelikož Miluju tě napořád je na Goodreads díl s nějlepším hodnocením, po němž následuje u nás vycházející Kdo jiný než ty, takže se na o těším.


Kdo jiný než ty 
Než si Blair podmanila Constance Billard,
než Serena zmizela na internátní školu
a než Nate vstoupil mezi ně…

Celá anotace *ZDE* 
Vychází 16.2.2011


Další knihou je Luxus od Anny Godbersenové. Podle anotace to vypadá na takovou Gossip girl před sto lety. Tuhle sérii jsem ještě nečetla, ale těším se na ní a doufám, že mě nezklame.

Luxus
Půvabné dívky v krásných šatech, které se baví až do svítání na večírcích, neodolatelní mladíci s prohnaným úsměvem a nebezpečnými úmysly. Drobné lži, temná tajemství a skandální vztahy. Takový je Manhattan v roce 1899… Manhattanské společenské scéně vládnou Elizabeth a Diana Hollandovy. Když zjistí, že jejich postavení je velice vratké, náhle všichni představují hrozbu pro jejich šťastnou budoucnost. Tenhle vzrušující výlet do věku nevinnosti, který se odehrává ve světě bohatství a klamu, má ovšem k nevinnosti nesmírně daleko.

Celá anotace *ZDE*
Vychází 16.3. 2011


A poslední knížkou, o která vám povím jsou Roztomilé malé lhářky, v originále Pretty Little Liars, které možná někteří z Vás znáte ze seriálu, který byl podle knih natočený. Já se na něj koukám, a pokud budou knihy i jenom stejně dobré jako seriál, bude to stát za to. BTW, naše česká obálka je ze seriálu.

Roztomilé malé lhářky
Nikdy nevěř hezké holce se strašlivým tajemstvím.

Každý má co skrývat – zejména holky ze třetího ročníku střední školy – Spencer, Aria, Emily a Hanna.

Spencer přebrala kluka vlastní sestře. Aria sní o učiteli angličtiny. Emily se zakoukala do té holky, co je na škole nová. A Hanna dělá hrozné věci, aby byla stále krásná. Jenže od doby, co zmizela jejich kamarádka Alison, skrývají všechny před světem jedno mnohem horší tajemství.
Jak to můžu vědět? Jednoduše proto, že o nich vím úplně všechno – co strašného provedli v minulosti, i jaké pavučinky předou právě teď. Ptáte se, co je na tom zajímavého pro vás? Povím vám to.

Celá anotace *ZDE*
Vychází 23.3.2011