neděle 6. února 2011

Heather Dixon - Entwined


Azaela je uvězněná. Zrovna když si myslela, že má vše před sebou ...  nádherné šaty, elegentní nápadníky, plesy plné tance ... je to pryč. Všechno.

Držitel tomu rozumí. Je také uvězněn, držen století uvnitř zdí paláce. A tak jí poskytne pozvání.
Každou noc smí Azaela a jejích jedenáct sester vstoupit skrz kouzelný průchod v jejím pokoji aby tancovala v jeho stříbrném lese.

Ale je tu cena. Držitel si rád udrží věci.

A Azaela nesmí poznat jak zapletená do jeho sítě je, než bude pro ní příliš pozdě.

Vychází v originálu 29.3.2011

Sarah Porter - Lost Voices

Čtrnátiletá Luce měla tvrdý život, ale sáhne si až na dno zoufalství když je přepadena a nechána na útesech u ponurého, šedého rybářského městečka na Aljašce. Čeká, že zemře, když spadne do ledovýh vln pod útesy, ale místo toho projde podivuhodnou změnou a stane se mořskou pannou. Klan mořských pannen najde Luce a přijme ji mezi sebe - všechny jsou jako ona, ztracené dívky, které se vzdaly své lidskosti v nejtemnějších chvílích svého života.

Luce je nadšena svým novým životem, dokud nepozná, že to má háček: mořské panny cítí nekontrolovatelnou touhu topit námořníky; používají své čarovné hlasy aby nalákaly lodě na skály. Luce má mimořádný talent ke zpívání, což ji pro klan činí důležitou - dokonce by mohla mít šanci stát se jejich královnou. Ačkoliv ji její boj o zachování lidskosti přivede do sporu s jejími novými přáteli. Bude Luce nucena spáchat masovou vraždu?

První díl trilogie Lost Voices vychází v originále 4. července 2011

Percy Jackson - Bitva o labyrint

Jmenuji se Percy Jackson… Je mi skoro 15. Svět kolem se zdá být čím dál nebezpečnější. Tábor polokrevných už není, co býval. Luke s Kronovou armádou se snaží dostat se za jeho hranice. Vydáváme se do prastarého Daidalova labyrintu. Jdeš do toho s námi? Musím tě ale varovat, důmyslné podzemní bludiště může člověka dovést kamkoli, zmást, dohnat k šílenství a zahubit… 4. díl navazuje na předcházející tituly: Percy Jackson – Zloděj blesku, Percy Jackson – Moře nestvůr, Percy Jackson – Prokletí Titánů.

Vychází česky 8.3.2011