čtvrtek 10. února 2011

Kimberly Derting - Desires of the Dead

Nenalezení mrtví volají Violet. Chtějí být nalezeni.

Violet cítí dozvuky těch, kdo byli zavražděni - a odpovídající otisky, které ulpěly na jejich vrazích. Jen její nejbližší vědí, čeho je schopná, ale když Violet objeví tělo mladého chlapce, upoutá pozornost FBI, což ohrozí její dosavadní způsob života.

Zatímco Violet pracuje na tom, aby její podivná schopnost zůstala utajená, bezděčně se stane předmětem nebezpečné posedlosti. Za normálních okolností by se obrátila na svého nejlepšího přítele, Jaye. Ale od té doby, co jsou oficiálně pár, zdá se, že pravidla jejich vztahu se změnila. A protože Jay tráví víc a víc času se svým novým nejlepším přítelem Mikem, Violet má pro sebe až příliš moc času a ptá se sama sebe, co se nepovedlo. 

Ale když vyplní to prázdno tím, že se ponoří do Mikeovy tragické rodinné historie, narazí na temnou pravdu, která je všechny může přivést do nebezpečí...

EDIT 14.2.2011 22:40 : Už zítra ! :-)

Kimberly Derting - The Body Finder

Violet Ambroseová má dva velké problémy: Jay Heaton a její divná tajná schopnost. Zatímco je šestnáctiletá dívka zmatená svými novými pocity ke svému nejlepšímu kamarádovi od dětství, je čím dál tím více zmatená svou schopností cítit mrtvá těla - alespoň ta, která byla zavražděna. Už od dob, kdy byla malá, cítila dozvuky, které na tomto světe nechávají mrtví... a otisky, které vedou k jejich vrahům.

Violet si nikdy nemyslela, že její zvláštní schopnost je dar; většinou ji to jen zavedlo k mrtvým ptákům, kteří měli tu smůlu a zkřížili cestu s její kočkou. Ale teď sériový vrah terorizuje jejich městečko a dozvuky místních dívek, jejichž životy si svým řáděním vyžádal, ji denně pronásledují. A Violet si uvědomí, že ona by mohla být jediná, kdo ho může zastavit.

Navzdory starostlivosti Jay neochotně souhlasí, že pomůže Violet najít vraha - a Violet už znervózňuje naděje, že Jayovy záměry jsou více než přátelské.
Ale i přesto, že se silně zamilovává, dostává se Violet blíž a blíž k objevení vraha... a sama se stane jeho kořistí...

Kristin Cashore - Graceling: Výjimečná kniha i hrdinka

V Katsině světě to lidé narození s mimořádným nadáním Výjimeční nemají jednoduché. Všichni se jich bojí, pohrdají jimi, nebo je využívají. Katsa ale nese břemeno, které sama nenávidí: je Výjimečná v zabíjení. Slouží strýci Randovi, králi Mezizemě, a má za něj dělat špinavou práci trestat a mučit každého, kdo se mu znelíbí. Při setkání s princem Po, Výjimečným bojovníkem, Katsa ještě netuší, jak moc se jí změní život. Nikdy by nečekala, že se stane Poovou přítelkyní. Nikdy by nečekala, že zjistí novou věc o svém nadání a že odhalí hrůzné tajemství tajemství, které by pouhými slovy dokázalo zničit všech sedm království.

Mám ráda knihy se silnými hrdinkami a Katsa mezi ně rozhodně patří. Nejvíc ze všeho mi připomínala Katniss z Hunger games a Rose z Vampire academy. V YA knihách dnes převládají hrdinky, které se raději nechají zachránit od svého nadřirozeného ,,hrdiny". To Katsa nepotřebuje zachránit - naopak sama dokáže zachránit všechny.