pátek 8. dubna 2011

K.Garcia & M.Stohl - Nádherná temnota

Jelikož dneska vychází kniha Nádherné bytosti (moji recenzi si můžete přečíst -TADY-) mám pro vás můj překlad anotace k druhému dílu, který u nás vyjde někdy v červenci tohoto roku.

Ethan Wate si kdysi myslel, že Gatlin, malé městečko na jihu USA, které vždycky nazýval domovem, je místo, kde se nikdy nic nezmění.  Pak poznal záhadnou Lenu Duchannesovou, která se nově přistěhovala. A Lena mu odhalila tajemný svět, který byl po celou dobu ukrytý před normálními lidmi. Ukázala mu Gatlin, ukrývající starobylá tajemství pod svými mechy porostlými duby a prasklými chodníky. Gatlin, kde kletba poskvrnila Leninu rodinu mocných Zaklínačů na celé generace. Gatlin, kde se nemožné, kouzelné a život ovlivňující situace doopravdy stávají.

A někdy taky události, které ukončí něčí život.

Spolu dokážou čelit všemu, čím je Gatlin překvapí. Ale poté, co Lena utrpí tragickou ztrátu, začne se odtahovat a mít svoje tajemství, což zkouší jejich vztah. A teď, když Ethan otevřel oči a spatřil temnější stránku Gatlinu, už není cesta zpátky. Straší ho podivné vize, které vidí jen on sám a je zatažen hlouběji do zamotané historie města. Ethan zjistí, že je zachycen v nebezpečné síti podzemních průchodů, které nekonečně křižují celým Jihem a kde není nic, jak se zdá.