středa 18. května 2011

Originální vs. Česká obálka: Krvavý karneval

Pro dneše jsem vybrala obálku k zatím nevyšlé knize Krvavý karneval od Melissy de la Cruz.


český                        vs.                       originál

Musím říct, že dneska by u mě ani jeden z těch dvou nevyhrál cenu o nejkrásnější obal. Ale celkově se mi více líbí český obal, je takový tajemnější. Ale nelíbí se mi ty rukavičky ani jak má ta holka modře podmalované oči.
Originální obálka se hodí k názvu. Ta maska vypadá docela hezky, ale lepší by byla jenom škraboška.
Obálka k prvnímu dílu Modrá krev se mi ovšem líbila více. Jednak ta česká obálka byla hezčí a jednak ta originální se mi vůbec nelíbí. Originální obálky se mi líbí až od čtvrtého dílu.
Vůbec nejhezčí obálky k téhle sérii jsou z druhého originálního vydání.
Která z obálek se vám líbí více?

Richelle Mead - Bloodlines anotace

Nakladatelství Penguin Australia zveřejnilo na svých stránkách anotaci k prvnímu dílu spin-off série Vampýrské akademie. Jsem zvědavá, jestli Richelle udrží svůj výborný styl psaní z VA. Pozor na spoilery pro ty, kdo nečetli Poslední oběť!

KREV NELŽE
Sydney je alchemista, jedna ze skupiny lidí, kteří používají magii a snaží se spojit svět upírů a lidí. Chrání tajemství upírů - a lidské životy.

Když je Sydney vytažena z postele uprostřed noci, nejdříve si myslí, že ji stále trestají za její složité spojenectví s dhampýrkou Rose Hathawayovou. Ale ukážes se, že je to horší. Jill Dragomirová - sestra Morojské královny Lissy Dragomirové - je ve smrtelném nebezpečí a Morojové ji musí ukrýt.

Aby se vyhli občasnké válce, je zavolána Sydney, aby byla Jilllina strážkyně a ochránkyně. Bude její spolubydící na posledním místě, kde by je někdo hledal - lidské internátní škole v Palm Springs, v Kalifornii. Ale místo toho, aby na Amberwood Prep našli bezpezpečí, Sydney zjistí, že hra teprve začíná...