středa 25. května 2011

Originální vs. Česká obálka: Hůř než mrtví

Pro dnešní den jsem si vybral knížku, která zatím nevyšla, chystá se na příští měsíc - takže se tam něco ještěmůže změnit, ale já to risknu :)


český                       vs.                       originál

U českých obalů Pravé krve je to sporné; první díly mají docela hezké obaly a pak se to začalo zhoršovat. Nicméně myslím, že tenhle díl se Baronetu povedl.
Stejně jako na prvních dílech je tam kříž. Líbí se mi i blesky křižující to rudé nebe a měsíc, který vypadá spíš jako nějaká křišťálová koule. Písmo se mi sice moc nelíbí, ale je stejné jako na předchozích dílech a teď by spíš bylo divné, kdyby ho změnili.
Na anglickém je ten samý motvi červeného nebe a bouřky, ale místo vlka a kříže je na něm Sookie a Bill, evidentně se nějak vznášejí. Na originálech většinou bývá nějaká scéna z knihy, ale i když jsem tenhle díl už četla, z aboha si nemůžu vzpomenout, co by tenhle obrázek měl představovat, takže Vám to sem asi nenapíšu - a stejně by to byly spoilery.
Kdybych chtěla mít doma celou sérii, vyberu si spíše tu s originály, ale u tohohle dílu se mi líbí náš český. Ale je to těšné, asi 55 ku 45 :)

A co vy?

Melissa de la Cruz - Modrá Krev RECENZE

Mladí, krásní, bohatí… nesmrtelní

Schuyler Van Alenové je patnáct. Přestože pochází ze slavné a kdysi bohaté rodiny, většina jejích vrstevníků jí opovrhuje a doma s ní žije jen přísná babička; otce Schuyler nikdy neviděla a matka leží už dlouhá léta v kómatu. Ke všemu se teď u ní a několika dalších spolužáků z prestižní newyorské střední školy začínají objevovat podivné příznaky – modrající žíly na rukou, náhlé vize z minulosti a chuť na syrové maso. Když je za záhadných okolností zavražděna šestnáctiletá Aggie, Schuyler a ostatní se dozvídají děsivou pravdu – nejsou tak úplně lidé…


Recenze je bez spoilerů!