pondělí 30. května 2011

Nejočekávanější letní kniha

Tak skončila anketa, na kterou knihu, která vyjde v letošních letních měsících, se nejvíce těšíte. Všem, co hlasovali, moc děkuju. A jak že to dopadlo?


Nemůžu říct, že mě Sukuba na prvním místě překvapila. Přeci jen, na tuhle zbrusu novou knihu od Richelle Mead jsme všichni zvědaví :)
Na druhém místě skončily se stejným počtem hlasů Vyhořelá, která podle Knižního klubu má vyjít 21.6. a Zář, která vychází taktéž Knižního klubu, ale až někdy v srpnu.
Třetí místo obsadil Pád,který taktéž vychází v srpnu u KK.
na čtvrtém místě se umístily knihy Krvavý karneval (1.6.,BB art), Prokletý dům (?.7., Brokilon) a Hůř než mrtví (?.6., Baronet). 
A poslední místo patří knize Nádherná temnota, na kterou se skoro nikdo netěší, a která vyjde také v srpnu u KK. Třeba se do té doby začne těšit více lidí :)

Ať už se těšíte na cokoliv, přeju hezké prázdninové čtení :)

Carrie Ryan - Les rukou a zubů RECENZE

Mary žije v uzavřené vesnici. Její svět se řídí prostými zákonitostmi: musí poslouchat pravidla církevního Sesterstva, nesmí se přibližovat k plotu, za kterým – v Lese zubů a rukou – žijí „nečistí“, kteří svým kousnutím promění člověka v chodící mrtvolu. Když Sesterstvo rozhodne, že se provdá za muže, kterého jí určili, Mary musí poslechnout, přestože se zamilovala do zraněného Travise. Pak ale nečistí proniknou do vesnice, a Mary v nastalém zmatku prchá společně s Travisem, svým snoubencem Harrym, kamarádkou Cass i bratrem Jedem a jeho ženou dál do zapovězeného lesa. Touží dostat se k vysněnému oceánu, dál za les a nečisté, do světa, který tam venku přece musí někde být.

Recenze je bez spoilerů!