pátek 10. června 2011

Julie Kagawa - The Iron king (Železný král) RECENZE

Meghan Chaseová má tajný osud, o kterém se jí v životě nesnilo.
V Meghanině životě bylo vždycky něco "trochu mimo", už od té doby, co její otec zmizel přímo před jejíma očima, když jí bylo šest let. Nikdy nikam nezapadla, ať už doma, nebo ve škole. 
Když ji z povzdálí začne pozorovat temný cizinec a její nejlepší přítel vůči ní začne být podivně ochranářský, Meghan cítí, že všechno, co zná, se brzy změní. 
Ale nikdy by neuhodla pravdu - že je dcera mýtického vílího krále a je pěšákem ve smrtelné válce. Teď se Meghan dozví, jak daleko může zajít, aby zachránila někoho, na kom jí záleží; aby zastavila tajemné zlo, kterému se žádná víla neodváží čelit a aby se zamilovala do mladého prince, kdo by ji raději viděl mrtvou, než by jí dovolil dotknout se jeho ledového srdce.


Recenze je bez spoilerů!

Syrie James - Dracula, má láska

Nejprve bych se chtěla omluvit, že jsem za posledních deset dní vůbec nic nepřidávala, ve škole se uzavíraly známky a měla jsem toho prostě moc, skoro jsem ani nestíhala číst. Ale teď už se snad všechno vrátí do starých kolejí, možná ještě tenhle víkend můžete očekávat jednu nebo dvě recenze a  právě teď je tady anotace k nově připravované knížce Ikaru, která by rozhodně mohla být zajímavá...

Uznávaná spisovatelka historických románů Syrie Jamesová se chopila proslavené literární klasiky Brama Stokera Dracula a bravurním způsobem ji převyprávěla očima ženy. Nesmrtelný mýtus získal romantické a smyslné obrysy...
Mína Harkerová je rozpolcená mezi dvěma muži. Přestože upřímně a oddaně miluje svého manžela, Jonathana Harkera, který téměř zahynul při známých děsivých událostech v Transylvánii, je zároveň neodvratně přitahována k charismatickému, ale nebezpečnému panu Wagnerovi. Brzy se ukáže, kým tajemný cizinec ve skutečnosti je, avšak pro Mínu, která v sobě poprvé objevila skutečnou vášeň, je již pozdě.