neděle 26. června 2011

Lisa Desrochers - Personal Demons (Osobní démoni)

Frannie Cavanaughová je hodná katolička. Strávila roky tím, že držela všechny v dostatečné vzdálenosti od sebe - dokonce i své nejbližší přátele - a zdá, že její maturitní rok bude víceméně stejný.. Dokud se do její třídy nezapíše Luc Cain. Nikdo neví, odkud přišel, ale zdá se, že si od něj nedokže držet odstup.
Ale neví, že Luc je na misi. Poslalo ho samotné peklo, aby záskal Frannieinu duši. Mělo by to být jednoduché - jediné, co musí udělat, e přiměť ji zhřešit, a Luc je velice svůdný. Frannie nemá šanci. Ale musí pracovat rychle, protože pokud se ji snaží získat peklo, nebe se nemůže držet zpátky. A opravdu, netrvá dlouho a ukážel se anděl Gabriel, ochotný udělat cokoliv, aby Luc získal to, kvůli čemu přišel. A netvrá dlouho a oba zjistí, že spolu bojují o víc než jen Frannieinu duši... + trailer na knihu

Scott Westerfeld - Leviatan RECENZE

První svazek nesmírně napínavé nové série pro mladé dospělé se odehrává v alternativní steampunkové minulosti, v níž je svět rozdělen na Industriály, kteří ovládají ohromné parní pochodující válečné stroje, a Darwinisty, jejichž hybridní “potvůrky” fungují jako vzducholodi, parní vlaky, válečné lodi i ponorky. Příběh se odehrává těsně před první světovou válkou. Alec, syn nedávno zavražděného arcivévody Františka Ferdinanda, prchá před strýcem Františkem Josefem, který ho chce zavraždit, do Švýcarska. Náhodou se seznámí s Deryn, skotskou dívkou, která se v převleku za chlapce stane kadetem na válečné vzducholodi Leviatan, ohromném ekosystému složeném z velryb, netopýrů, včel, šestinohých psů závislých na vodíku a všelijakých jiných potvor, díky níž je neporazitelná.

Recenze je bez spoilerů!