čtvrtek 30. června 2011

Sarah Mlynowski - Ten things WE did (and probably shouldn't have) RECENZE

2 dívky + 3 kluci + 1 dům – rodiče = 10 věcí April a její přátelé udělali, a které (rozhodně, možná, pravděpodobně) neměli.


Který šesnáctiletý by neskočil po šanci přestěhovat se ke kamarádce a žít bez rodičů, když má příležitost? Ačkoliv "příležitost"  možná není to správné slovo, jelikož April musela říct svému otci jednu malilinkatou nepravdu, aby to mohla uskotečnit (vidíte
#1: "Lhali jsme našim rodičům"). Ale ona i její spolubydlící Vi jsou naprosto zodpovědné a schopné postarat se o sebe. Jak vůbec skončili u "Vynechávání školy" (#3), "Pořádání šíleného večírku" (#8), "Kupování vířivky" (#4), a, ehm, "Ukrývání uprchlíka" (#7) je pro ně tak trochu záhada.
Aby prošla rokem, musí se April vypořádat s milostným trojúhelníkem, naučit se prát prádlo a přijmout fakt, že její opatrně postavený svět se možná rozpadá...

Michelle Ray - Falling for Hamlet

Pokud nemáte mezi povinou četbou Romea a Julii, pravděpodobně musíte přečíst Shakespearova Hamleta. A z ukázky, kterou jsem přečetla, vím, že to není zrovna nejzábavnější čtení. Jak se tedy seznámit s příběhem a neusnut u toho? Jednoduše: zkuste novou knihu od Michelle Ray.


Poznejte Ofélii: hezkou blonďatou maturantku, která je už dlouho přítelkyně dánského prince Hamleta. Její život nění podroben pouze slávou jejího přítele a jeho arogantní rodiny, ale také paparazzi je pronásledují, kamkoliv se hnou. Zatímco drtivě krásný Hamlet propadá šílenství po záhadné smrti svého otce, krále, Ofélia vydrží jeho potrhlý život, který připomíná horskou dráhu a žije proto, aby o tom povídala. V televizních interviích, vysílaných naživo, samozřejmě.

Vášeň, romance, drama, humor a tragédie se proplátají v tomto poutavém a čtivém románu, vyprávěném odhodlanou, moderní Ofélií.