čtvrtek 21. července 2011

3krát Tera Lynn Childs: mořské panny, bohové a Medúza

V nejbližší době si plánuju přečíst alespoň jednu z knih od téhle autorky... A první z nich je:

Forgive my Fins (volně přeloženo: Zapomeň na mé ploutve)
   Lily Sandersonová má tajemství - a ne to, že je děsně zamilovaná do úžasného plaveckého boha Brodyho Benneta, ze kterého jí rychle buší srdce. Neopětovaná láska je už tak dost těžká, když jste normální teenagerka, ale když jste jenom napůl člověk a napůl mořská panna jako Lily, nic takového jako jednoduchá zamilovanost neexistuje.
   To, že Lily je mořská panna nesmí vyjít najevo, protože není jen tak nějaká mořská panna - je Thalassinianská princezna. Když Lily před třema rokama zjistila, že její matka byla ve skutečnosti člověk, konečně si uvědomila, proč se v Thalassinii necítí úplně doma. Od té doby žila na zemi a chodila do Seaviewské střední školy doufajíc, že najde místo, kam bude skutečně patřit. Jistě, země má své problémy - jako její nepříjemný soused-cyklista Quince Fletcher - ale má jednu velkou výhodu - Brodyho. Problém je, že mořské panny nejsou zrovna obvyklý chodící typ - když se "svázají", je to na celý život.
   Když Lilyin pokus získat Brodyho lásku vede k případu mylné identity (velkému jako tsunami), způsobí jí to vtahové drama a objeví, rychle jako mrsknutím ploutví, že štastně-až-na-věky se nikdy nepodaří tak hladce jak jste plánovali.


Kniha má ještě druhý díl nazvaný Fins are Forever (Ploutve jsou navždy).