úterý 26. července 2011

Susan Beth Pfeffer - Life as We Knew It: Zhodnocení

Mirandina nevěřícnost se během vteřiny promění ve strach když meteorit narazí do měsíce a posune ho blíž k Zemi. Jak se má její rodina připravit na budoucnost když celosvětové tsunami spláchnou pobřeží, zemětřesení otřásají kontinenty a sopečný prach blokuje Slunce? Zatímco se léto změní do arktické zimy, Miranda, její dva bratři a jejich matka  se uchylují do bezpečného nebe v jednom pokoji v domě, kde přežívají ze zásob jídla a omezené vody v teple kamen na dřevo.

 Vyprávěné deníkovými zápisy, tohle je srdcervoucí příběh Mirandina boje držet se toho nejdůležitějšího prstředku - naděje - ve zvyšujícím zoufalství a neznámém světě.

Nová série v ČR: Stefanovy deníky od Julie Plec a Kevina Williamsona

Možná jste stejně jako já propadli seriálu americké televize CW - The Vampire Diaries, neboli Upíří deníky. Možná jste stejně jako já nadšeně sáhli po knižní předloze, která u nás zanedlouho poté začala vycházet. A možná jste stejně jako já byli zklamáni a nelíbilo se Vám to zdaleka tolik jako seriál. Přesně pro vás by tedy měla být nová série, kterou chystá také Fragment.