neděle 7. srpna 2011

Rachel Cohn & David Levithan - Nick a Norah

Tahle kniha bude podle všeho úžasná. Vyjde u nás v říjnu tohoto roku u nakladatelství CooBoo pod názvem Nick a Norah. Čeští čtenáři můžou znát spisovatelku Rachel Cohnovou, která napsala knihy Perníková panenka a Prcek (vyšlo u BB artu).


Všechno to začíná, když Nick požádá Norah aby na pět minut byla jeho přítelkyně. Potřebuje jenom pět minut, aby se vyhnul svojí ex-přítelkyni, která se zrovna přišla podívat na koncert jeho kapely. S novým klukem. A pak, po jednom polibku, Nick a Norah se pouští do dobrodružství na pozadí New York City.

Tahle on řekl/ona řekla romance vyprávěná hvězdami YA literatury Rachel Cohnovou a Davidem Levithanem je sexy, vtipná horská dráha příběhu o jednom rande během jedné velice dlouhé noci, s dvěma teenagery, kteří se oba zotavují ze zlomeného srdce a snaží se zjistit, kdo chtějí být - a kde hraje další dobrá kapela.

Vyprávěna ve střídajících se pohledech, hemžící se doporučeními na hudbu, humorem, úzkostí a milou stránkou postav, tohle jelove story, o které si přejete, aby byla ta vaše. Při první spolupráci Rachel Cohn a David Levithan vytvořili kniha, která uchvátila čtenáře každého věku a už je nepustila.


Na motivy této knihy vznikl i film, který u nás pojmenovali Rande na jednu noc. (Na Slovensku Nick a Norah)