neděle 18. září 2011

Ellen Schreiber - Upíří polibky RECENZE

Může se sen o lásce k upírovi stát skutečností?
Šestnáctiletá Raven se odmalička touží stát upírkou. Žije v malém městečku jménem Dullsville a nemá to právě lehké – nerozumí si příliš se spolužáky, kamarádí se pouze s farmářskou dívkou Becky a pochopení nenachází ani u svých rodičů. Hodně času tráví na hřbitově a okouzleně pozoruje staré strašidelné sídlo na kraji jejich městečka.
K Raveninu velkému překvapení a vzrušení se jednoho dne nastěhuje do starého sídla nová rodina, Sterlingovi. Vypadají poněkud zvláštně a brzy začnou kolovat zvěsti, že Sterlingovi jsou upíři. Zda je tomu skutečně tak, se rozhodne nadšená Raven zjistit. Seznámí se s mladým a okouzlujícím Alexandrem Sterlingem… a přeskočí mezi nimi jiskra. Je však Alexander skutečně upír? A pokud ano, bude schopen Raven proměnit?
Autorka románu Ellen Schreiber mistrně spojila romantiku s humorem a vytvořila tak příběh,který si získá srdce každé dospívající dívky.

   Další informace >>

Kody Keplinger - Shut Out RECENZE


Většina středoškolských týmů soupeří s nějakou jinou školou. Na Hamiltonské střední je to občanská válka: tým amerického fotbalu proti kopané (pozn. náš normální fotbal). A co se jí týče, Lissa už toho má dost. Její přítel, zadák Randy, se na ni vždycky vykašle, aby mohl jít vyprovokovat rvačku s týmem kopané nebo vymýšlet pasti v jejich šatně. Na Randyho auto někdo třikrát hodil vajíčko, když byli Lissa a Randy spolu a líbali se. Lissa se rozhodne skoncovat se soutěžením s kupou upocených kluků o pozornost svého přítele. 

Rozhodne se ukončit soupeření jednou provždy: ona a další přítelkyně hráčů uzavřou přísahu. Kluci nedostanou NIC, dokud tým fotbalu a kopané neuzavřou mír. Ale nepočítali s tím, že se rozjede nové soupeření: kluci proti holkám. A Lissa rozhodně nepočítala s napětím, které vládne mezi ní a vůdcem kluků, Cashem Sterlingem...


Recenze je bez spoilerů!