neděle 25. září 2011

Meg Cabot - Nenasytná RECENZE

Přesně před deseti měsíci jsem tady na blogu publikovala svůj překlad anotace na knihu Insatiable s opravdu krásnou obálkou. Byl to jeden z mých prvních článků. Na Insatiable jsem se opravdu těšila. Pak mě trochu vyděsilo hodnocení ostatních; hodně lidem se kniha vůbec nelíbila. Takže jsem si ji nekoupila a počkala jsem až ji budou mít v knihovně. (Navíc česká obálka se mi ani trochu nelíbí!!)

Je vám špatně z upírů?
To Meeně Harper taky.

Ale její šéfka ji přesto nutí, aby o nich napsala do scénáře, i když na ně Meena nevěří. Ne že by se Meena nevyznala v nadpřirozenu. Vlastně ví, jak umřete (ne, že byste jí uvěřili; nikdo jí nevěří).

Ale ani předpověď jí nemůže připravit na to, co se stane když potká - a udělá tu chybu, že se do něj zamiluje - Luciena Antonescu, současného upířího knížete s trochu temnou stránkou... temnou stránkou v podobě starověké společnosti upířích lovců, kteří by ho raději viděli mrtvého.

Je tu ale potíž; Lucien už je mrtvý. Možná proto je to první kluk, kterého Meena potkala, se kterým si dokáže představit budoucnost. Meena byla vždycky schopná vidět budoucnost všech ostatních, ale nikdy svojí.

Lucien zdá být vším, co si kdy Meena vysnila o svém příteli, ale ve skutečnosti by se mohl stát horší než noční můra.

Teď by mohla být vhodná doba, aby se Meena naučila předpovídat svoji budoucnost...


Recenze je bez spoilerů