pátek 18. listopadu 2011

Ally Carter - I'd Tell You I Love You, but Then I'd Have To Kill You RECENZE

Oficiálně je Gallagerská Akademie škola pro génie - ale ve skutečnosti je to škola pro špehy. Cammie Morganová mluví plynule čtrnácti jazyky a je schopná zabít člověka sedmi různými způsoby (z nichž tři zahrnují kousek nevařené špagety). Ale je jedna věc, na co jí Gallagherská akademie nepřipravila - co má dělat, když se zamiluje do obyčejného kluka, který si myslí, že je obyčejná holka? Samozřejmě, může odpodslouchávat jeho mobil, nabourat se do jeho počítače a sledovat ho v obchoďáku, aniž by si toho všimnul, ale může mít Cammie normální vztah s klukem, který o ní nikdy nemůže vědět pravdu?

Recenze je bez spoilerů!

Řekla bych ti "Miluju tě", ale pak bych tě musela zabít… Doslova vražedný titul. Název naláká, anotace slibuje originální a super děj. Prostě knížka, na které láká všechno. Doporučuje se, pokud jste fanoušci Jamese Bonda a Ethana Hunta. Nebo Nikity a Covert Affairs. I pokud nejste.

Cameron "Cammie" Morganová má přezdívku Chameleon. Vysloužila si ji, protože když nechce, abyste ji viděli, dokáže splynout s okolím jako už zmíněný chameleon. Super vlastnost, pokud zrovna chodíte do školy špehů. Což Cammie chodí - Gallager Academy je dívčí internát, kde se místo biologie a literatury naučíte plynně mluvit čtrnácti jazyky, rozluštit šifrovací kódy nebo zneškodnit útočníky dvakrát větší než jste vy (Nepodceňujte holky! ☺)