pondělí 5. prosince 2011

Zhodnocení: Forgive My Fins - Terra Lynn Childs aneb Jak se mluví v říši ryb

Lily Sandersonová má tajemství - a nejen to, že je až p ouši zamilovaná do úžasného plaveckého boha Brodyho Benneta, ze kterého jí pokaždé rozbuší srdce. Neopětovaná láska je už tak dost těžká, když jste normální teenagerka, ale když jste jenom napůl člověk a napůl mořská panna jako Lily, nic takového jako jednoduchá zamilovanost neexistuje.
   To, že je Lily mořská panna, nesmí vyjít najevo, protože není jen tak nějaká mořská panna - je Thalassinianská princezna. Když Lily před třemi roky zjistila, že její matka byla ve skutečnosti člověk, konečně si uvědomila, proč se v Thalassinii necítí úplně doma. Od té doby žila na zemi a chodila do Seaviewské střední školy doufajíc, že najde místo, kam bude skutečně patřit. Jistě, země má své problémy - jako její nepříjemný soused-motorkář Quince Fletcher - ale má jednu velkou výhodu - Brodyho. Problém je, že mořské panny nejsou zrovna obvyklý chodící typ - když se "svázají", je to na celý život.
   Když Lilyin pokus získat Brodyho lásku vede k případu mylné identity (velkému jako tsunami), způsobí jí to vtahové drama a objeví, rychle jako mrsknutím ploutví, že štastně-až-na-věky se nikdy nepodaří tak hladce jak bylo naplánované.


Bez spoilerů!