úterý 6. března 2012

Andělé noci: Žádná křehká křídlatá stvoření, spíše naopak!

Pořádných hrdinek, které se o sebe dokážou postarat samy, není nikdy dost!
Souhlasíte? Pak byste měli alespoň zvážit přečtení Andělů noci, prvního dílu nové série, který u nás vychází už zítra!


Andělé noci (v originálu Strange Angels) je první díl pentalogie od Lili St.Crow, na kterou se třesu už hooodně dlouho. Četla jsem nějaká dobrá hodnocení i pár špatných, ale všeobecně  ve mě zanechala dojem spíše ta pozitivní. Takže, o čem vlastně Andělé noci jsou?

  Skutečný svět je plný hrůz. Jen se zeptejte šestnáctileté osiřelé holky Dru Andersonové, drsňačky, která sama sejmula slušnou porci padouchů. Je ozbrojená, nebezpečná a připravená nejdřív zabíjet a teprve pak se ptát. Takže jí chvíli potrvá, než přijde na to, komu může důvěřovat...

  Dru Andersonová je „divná“, kam až její paměť sahá. Cestuje s otcem od města k městu a loví strašidelné noční potvory. Je to zvláštní život, ale dobrý – dokud všechno nevybouchne v ledovém, zchátralém městě v Dakotě, když se jí kuchyňskými dveřmi vláme do domu hladový zombie. Osamocená a k smrti vyděšená Dru se ocitne v pasti, a bude potřebovat veškerý svůj důvtip a zkušenosti získané při tréninku, aby vyvázla živá. Příšery se rozhodly oplatit svým pronásledovatelům stejnou mincí, a tentokrát je na pořadu dne Dru. Šance na přežití? Mizivá až žádná. Pokud nevydrží do svítání, je po všem...

   Richelle Mead, která patří mezi moje nejoblíbenější autorky, o knížce prohlásila: "Dark, dangerous and sexy/Temné, nebezpečné a sexy". Už jenom to, že se knížka líbila jí, přece musí dokazovat, že je super, ne?

   Já osobně jsem knížku ještě nečetla, takže následující řádky musíte brát jako něco, co jsem pochytila od ostatních, kdo knihu již četli. Andělé noci mají trochu delší rozjezd, nějakou dobu trvá, než se rozeběhne děj. Ale jakmile to začne, od knihy je údajně těžké se odtrhnout. Dru je zvyklá na upíry, vlkodlaky, zombie a další nadpřizené bytosti, takže bezpochyby něčekejte zaběhlý scénář: dívka chodí do školy a najednou objeví nadpřirozený svět. Obzvlášť mi v hlavě utkvěla slova Syki, která tvrdí, že Dru je podobná Rose (hrdinka z Vampýrské akademie). Tak, teď už se zase jednou nemůžu dočkat

  Andělé noci je pentalogie. A podle hodnocení a názorů ostatních je každý další díl lepší a lepší! A taky se mi líbí, že autorka to se sérií zbytečně neprotahovala. Jednička vyšla v roce 2009 a ještě toho roku ji následovala dvojka Betrayals (Zrádci). V roce 2010 vyšel třetí díl Jealousy (Žárlivost). A loni, tedy v roce 2011 vyšly dva závěrečné díly Defiance (Vzdor) a Reckoning (Zúčtování). Taky se mi líbí, že série už je ukončená, takže pokud budu mít chuť můžu ji přečíst celou najednou!

Už jste dostatečně natěšení? Pokud ano, Andělé noci vycházejí už zítra, tedy 7.3.2012.Vydává je nakladatelství BB art, a stát budou senzačních 199,-Kč. V našich vodách velice dobrá cena. Vazba bude sice brožovaná, ale s 272 stranami to snad nebude příliš vadit. Překládala Gisela Kubrichtová, od které jsem nic nečetla, takže nemůžu posoudit. Doufám, že ten překlad nebude žádná hrůza!


Lili St. Crow je pseudonym americké autorky Lilith Saintcrow (1976), která napsala přes dvacet románů. Kniha ANDĚLÉ NOCI je první díl z pětidílné série pro mládež. Spisovatelka žije ve Vancouveru ve státě Washington se svým manželem a dětmi, v domácnosti plné koček.

Navštivte stránku www.lilistcrow.com a dozvíte se víc.


A nakonec video k první knize.


Tak co, zkusíte Anděly noci?

2 komentáře:

  1. No jasně! Už měsíc jsem na ně natěšená! :D

    OdpovědětVymazat
  2. Četl jsem a mám pořád silnější pocit, že ta holka na obalu a ty postavy v reklamě jsou úplně jiní lidé, než jak si je já sám představuji. Zase udělali parádní reklamu, která nemá nic společného s výrobkem.
    Jinak dobrý.

    OdpovědětVymazat

Komentáře mě vždycky potěší, a snažím se dopovídat na všechny. Ale prosím, pokud použijete profil Anonymní, aspoň se na konci podepiště. Hodně Anonymních je pro mě matoucí :)