pondělí 29. října 2012

Richelle Mead – Dark Swan a Age of XJméno Richelle Mead je vám určitě alespoň povědomé, ať už kvůli YA sériím Vampýrská akademie a Pokrevní pouta nebo dospělácké Sukubě. Ale to není vše, co napsala - jsou tu ještě knihy, které se k nám zatím nedostaly…

Nejdříve je tu tetralogie (mezi všemi těmi šestidílnými sériemi od Richelle celkem rarita, co říkáte?) Dark Swan (Temná labuť), kde je hlavní hrdinkou šamanka. Tahle knížka/série mě už dlouho láká, ale pořád si říkám, co když to taky vyjde u nás? Tahle série už je dokončená, první dva díly (Storm Born a Thorn Queen) vyšly v roce 2008 a v roce 2011 autorka sérii uzavřela s Iron Crowned a Shadow Heir.


Storm Born  - Dark Swan, 1
Typické. Měsíce nemohla být o nějakém milostném životě ani řeč, a pak, z ničeho nic, se vám každá rohatá příšera z Jinosvěta snaží dostat do kalhot.
Eugenie Markhamová je mocná šamanka, jež se živí vymítáním duchů, kteří zavítají do světa smrtelníků. Je žoldačka, ano, ale holka musí jíst. Jenže její poslední případ dokáže chuť k jídlu pořádně zkazit. Poté, co je Eugenie najata, aby našla teenagera, jehož unesli do Jinosvěta, stane tváří v tvář překvapivému proroctví. Proroctví, které odhaluje temná tajemství o její minulosti a tvrdí, že Eugeniino prvorozené dítě ohrozí budoucnost světa tak, jak ho známe.
Eugenie se stává terčem všech ambiciózních démonů z Jinosvěta; a ti, co ji nechtějí zbouchnout, ji chtějí mrtvou. Eugenie dokáže s Glockem zacházet stejně hladce jako s hůlkou, ale na takovou práci bude potřebovat nějaké mocné spojence. Jednoho takového najde v Dorianovi, svůdném vílím králi se zalíbením ve svazování, a dalšího v  Kiyovi, nádherném měnavci, který slovům zvířecí přitažlivost dodává nový význam. Ale jak nepřátel přibývá a čas se ztenčuje, Eugenie si uvědomí, že to největší nebezpečí ji teprve čeká – její temné síly, které se probouzejí k životu…

Další je série Age of X, a její první díl světlo světa teprve spatří, konkrétně v červnu 2013. Podle slov Richelle se jedná o futuristickou paranormální sérii pro dospělé, ale náctiletí ji mohou číst taktéž. Kniha by měla být psaná ve třetí osobě a z pohledu dvou hlavních hrdinů. To jsem teda zvědavá, jak se s tím Richelle popere a jaké budou první ohlasy. 

Gameboard of the Gods – Age of X, 1 – vyjde 4. června 2013
V budoucím světě téměř zničeném náboženskými extremisty žije Justin March – poté, co selhal jako vyšetřovatel náboženských skupin a nadpřirozených pohledávek je v exilu. Ale Justin dostane druhou šanci; přichází Mae Koskinenová, aby ho přivedla zpátky do Republiky Spojené Severní Ameriky (RSSA). Mae byla vychována v aristokratické kastě a teď je členkou nejelitnější a nejděsivější armádní skupiny, voják se zdokonalenými reflexy a schopnostmi.

Když jsou k sobě Justin a Mae přiřazeni, aby vyřešili řadu rituálních vražd, brzy si uvědomují, že je jejich objevy vystavují velkému nebezpečí. Zatímco jejich vyšetřování postupuje, ve stínech se sbírají neznámí nepřátelé a síly mocnější, než si dokážou představit. Připravují se na nárokování si světa, ve kterém jsou lidé pouhé figurky na jejich desce.

Rozhodně jsem na obě série zvědavá, a dříve nebo později se k nim určitě dostanu.  Navíc Gameboard of the Gods má nááádhernou obálku.

Plánujete taky zkusit něco nového od Richelle?

2 komentáře:

 1. jo, na Age of X už se těšim od doby, co jsem se o ní dozvěděla poprvé a Dark Swan jsem už četla, paranormální jevy a zápletka je tam opět skvěle vymyšlená, akorát postavy jsem si neoblíbila tolik jako u VA a Sukuby, byly tam hlavně momenty, kdy jsem chtěla, aby hlavní hrdinku Eugenie někdo pořádně profackoval, aby se jí prokrvila hlava a používala mozek, ale i tak si Dark Swan přečti, určitě stojí za to a třeba si o postavách uděláš jinačí obrázek než já :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsem zvědavá, jak se to bude líbit mně :)
   A Age of X k tomu těšení se přímo vybízí... :D

   Vymazat

Komentáře mě vždycky potěší, a snažím se dopovídat na všechny. Ale prosím, pokud použijete profil Anonymní, aspoň se na konci podepiště. Hodně Anonymních je pro mě matoucí :)