sobota 27. října 2012

Zhodnocení: Kristan Higgins – Too Good to Be True | Nemůžete sehnat kluka? Vymyslete si ho!

Když začne bývalý snoubenec Grace Emersonové chodit s její mladší sestrou, je třeba extrémní opatření. Aby všem zabránila pitvat se v jejím milostném životě, oznámí Grace, že s někým chodí. S někým úžasným. S někým hezkým. S někým naprosto vymyšleným. Kdo je ten pan Pravý? Někdo…. Úplně jiný než její nový soused, Callahan O’Shea. No, možná někdo, kdo vypadá jako on. S jeho úžasným tělem. S jeho smyslem pro humor. Jeho chytrostí a velkým srdcem.
Počkat. Ne. Callahan O’Shea není perfektní muž pro ni! Ne, když je tu jeho nemilá minulost. Tak proč má z pana Špatného tak… správný pocit?

Znáte to, někdy vidíte knížku, a OKAMŽITĚ si ji musíte přečíst. Ať už máte rozečteno cokoli, tak na tu knížku dostanete chuť. Takhle to bylo i s knihou Too Good to Be True, která mě nejdřív zaujala obálkou (já vím, klišé, ale fakt se mi ta obálka líbí :) ), pak i anotací… No a o pár hodin později už jsem ji četla.


Grace Emersonová je třicet let, učí dějepis na střední škole, o víkendech se účastní rekonstrukcí bitev z americké Občanské války a jediný muž, který na ni čeká doma je skotský teriér Angus. Je to jedna z těch šílených hrdinek románů pro ženy, které si nejde než zamilovat. A prostě nejde jinak, než se smát, když začne popisem všech svých vymyšlených přítelů, počínaje tím, kterého měla v šesté třídě. A smát se o něco více, když při prvním setkání Grace s Callahanem dostane chudák Cal do nosu hokejkou. A při druhém hráběmi do čelisti.“Dance class, huh?" he said. "You don't look the type."
"And what does that mean?" I asked.
"You're not built like a dancer," he commented.
"You should probably stop talking now," I advised.
"Got a little bit more meat on your bones than those girls you see on TV."
"You should definitely stop talking now." I glared.

Kristan Higgins má na svém kontě několik dalších románů, a určitě po nějakém ještě sáhnu. Její styl mi totiž náramně připomínal knížky Meg Cabot, Sophie Kinselly, a Jennifer Crusie, které čtu moc ráda. Znak jedna: střelená hlavní hrdinka – viz minulý odstavec. Znak dva: hlavní hrdina milý až k sežrání. Znak tři: vtipné až k popukání – ať už jsou to vtipné konverzace, nebo jen situace, jež si představíte a začnete se smát.

“You shouldn't give him a ride, Grace!" Meme snapped. "He's likely to strangle you and dump your body in the lake."
"Is this true?" I asked Callahan.
"I was thinking about it," he admitted.

Zůstala jsem vzhůru do dvou do rána, abych to dočetla, tak hezky se mi to četlo – na konci víc než na začátku, kde to chvílemi bylo trochu pomalejší. Nejlepší byly dialogy mezi Callahanem a kýmkoli dalším. Bylo to, pravda, trochu předvídatelné, takže jestli máte s tímhle problém, asi to nebude nic pro vás. A ten epilog už byl dost klišé i na mě. Ale byla to legrace.

Autor/ka: Kristan Higgins
Originální název: Too Good to Be True
Série: není
Datum vydání: US: únor 2009
CZ překlad: není
SK překlad: není
Počet stran: 379 v AJ/Paperback
Cena: $8.65 (BookDepository)
Moje hodnocení: 70%
Hodnocení na Goodreads:  3,89 při 5 062 hodnoceních

8 komentářů:

 1. Vyzerá to ako taká milá vtipná oddychovka na večer. Keby som toho nemala tak veľa, asi sa do toho hneď pustím. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A takhle to musíš odložit na jindy... zatrolený nedostatek času :)

   Vymazat
 2. Jeee, vypadá to celkem dobře :) .. Škoda, že není český překlad...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je opravdu škoda. Zkusím to navrhnout BB artu, ten knížky na tenhle způsob vydává.

   Vymazat
 3. :DD už při těch dvou ukázkách sem se prostě musela pousmát:D
  Jo, mám hned teď chuť si ji přečíst ! :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tyhle ukázky jsou jedny z nejvtipnější, ale jsou tam i lepší :)

   Vymazat

Komentáře mě vždycky potěší, a snažím se dopovídat na všechny. Ale prosím, pokud použijete profil Anonymní, aspoň se na konci podepiště. Hodně Anonymních je pro mě matoucí :)