neděle 1. ledna 2012

Anna Godbersen - Intriky RECENZE

Život v přepychu.
Pravá láska. Falešní přátelé.
Skandální pomluvy.

Vítejte zpátky na Manhattanu v roce 1899.

Půvabné dívky v krásných šatech, které se baví až do svítání na večírcích, neodolatelní mladíci s uličnickým úsměvem a nebezpečnými úmysly. Drobné lži, temná tajemství a skandální vztahy. Takový je Manhattan roku 1899…
Jak kolují zvěsti o předčasné smrti nejzářivější newyorské hvězdy Elizabeth Hollandové, všechny oči se upírají na její nejbližší: na sestru Dianu, jedinou naději rodiny na záchranu; na Henryho Schoonmakera, živel, který Elizabeth nezkrotila; na Penelopu Hayesovou, jež se chystá přivlastnit si vše, co po její nejlepší přítelkyni zůstalo; dokonce i na Elizabethinu bývalou komornou Linu Broudovou, která pochopí, že i když jsou peníze a původ důležité, pomluvy mají mnohem větší váhu.
Nic není nebezpečnější než skandál… nebo cennější než tajemství.

Recenze obsahuje spoilery k prvnímu dílu série, Luxus. Recenzi na Luxus si můžete přečíst TADY.

Elizabeth Hollandová utekla z New Yorku, aby si nemusela vzít Henryho Schoonmakera a mohla njít svou lásku, chudého kočího Willa. Všichni si myslí, že je mrtvá, kromě Elizabethiny mladší sestry Diany, jediné osoby, které Elizabeth sdělila kam se vydává a Penelopy Hayesové, která jí pomohla nafingovat smrt. Diana i Penelopa milují Henryho. Henry miluje Dianu. A nakonec je tu Lina Broudová, která miluje Willa a bohatsví, kterého se jí jako chudé komorné nikdy nedostávalo. Zdá se to komplikované, ale cožpak by někoho bavilo obyčejné šťastně až na věky?