sobota 14. ledna 2012

Ještě než umřu - Obálky z celého světa + ANKETA

Britská spisovatelka Jenny Downhamová napsala knížku Ještě než umřu (Before I Die). Dostala za ni několik ocenění a kniha byla postupně přeložena do spousty jazyků. A to znamená spoustu obálek. Na konci máte opět anketu.

Velká Británie

RECENZE: Cat Clarke - Jako v pavučině: Psychologický thriller, který jen tak neodložíte


Skvěle napsaný příběh s nečekaným koncem, díky obsahu a jazyku je vhodný pro čtenáře od 16 let. Kniha se dostala do prestižního žebříčku bestsellerů britského listu Sunday Times v kategorii Young adult.
Hlavní hrdinkou je sedmnáctiletá středoškolačka Grace, která se probudí v bílém pokoji a poslední, na co si vzpomíná, je to, jak byla vyvedena z místního parku, kam přišla, aby spáchala sebevraždu. Rychle jí dochází, kdo je její věznitel. Je to Ethan. Kromě nábytku, oblečení a jídla, jež jí pravidelně nosí, nenechal v pokoji nic jiného než tužky a papír, aby mohla psát. Je tak donucena znovu se vracet ke všemu, na co chtěla navždy zapomenout.

Bez spoilerů!

Určitě už se vám stalo, že od zajímavé knihy vás odrazuje obálka, na kterou se nedá koukat? Na Jako v pavučině (Entangled) jsem se neskutečně těšila, ale pak když jsem viděla českou obálku... Prostě moje nadšení pohaslo. Takže místo koupě knihy jsem si ji půjčila až z knihovny. Ale určitě všichni znáte přísloví "Nesuď knihu podle obalu." Takže tahle recenze je hlavě pro ty, kteří tomu souzení, stejně jako já, někdy neodolají.