pátek 24. srpna 2012

Obálky z celého světa: Modrá krev + Anketa

Tak, včera jsem zase prošla web křížem krážem a našla jsem spoustu více či méně povedených obálek. Dneska to bude k sérii Modrá krev od Melissy de la Cruz, která u nás vychází v nakladatelství BB art. Ač se najdou mnozí, kteří mé nadšení nesdílí, mě se první dva díly dost líbily. A i ty zahraniční obálky jsou místy dost dobré.


USA

USA

Zhodnocení: Holly Webb – Rose


Rose žije odmalička v sirotčinci. O svých rodičích nic neví a sirotčinec opouští pouze, když jde v neděli do kostela, takže ani okolní svět jí není příliš znám. Když do sirotčince přijde slečna Bridgesová, aby si vybrala služku do domácnosti pana Fountaina, Rose doufá, že si vybere ji. A taky že ano, desetiletá Rose se slečně zalíbí a vezme ji ze sirotčince. Na Rose čeká spoustu nových věcí: nové šaty a skoro nové boty, její vlastní pokoj a hlavně jedno velké překvapení. Pan Fountain je totiž kouzelník! Tak proto se v celém domě dějí divné věci… S Rose to určitě nemá nic společného, nebo ano?

Začnu s tímhle: Rose bych si dokonale užila, kdybych byla na prvním stupni základní školy. V té době jsem četla knížky toho typu milovala a četla jsem jich velkou hromadu. Takže bych ji hned na začátek doporučila všem, kdo jsou mladší než 14 let. Neříkám, že pokud jste starší, tak si knížku neužijete, ale už to nebude ono. Kdo má mladšího sourozence, může knížku použít jako dárek k narozeninám/Vánocům a pak si ji přečíst – dvě mouchy jednou ranou.