čtvrtek 6. září 2012

RECENZE: Kelly Creagh – Nevermore „Pravil Havran: Nikdy víc“Roztleskávačka Isobel Lanleyová je zděšená, když je pro projekt z angličtiny spárována s Varenem Nethersem. Kvůli referátu , který se má odevzdat - to je nefér! - v den důležitého fotbalového zápasu. Varen je chladný, rezervovaný, zatrpklý, jízlivý a dá jí jasně najevo, že by s ní také raději neměl nic společného. Ale když Isobel v jeho deníku objeví podivné zápisky, nemůže si pomoct a znovu si tohohle záhadného kluka s nevyzpytatelnýma očima prohlédne. 
Brzy Isobel zjistí, že hledá výmluvy, aby mohla být s Varenem. Odtahuje se od svých přátel a žárlivého přítele, a ponořuje se hlouběji a hlouběji do tajemného světa; do oblasti, kde ožívají děsivé historky Edgara Allana Poea.
Isobel pomalu ztrácí spojení se svým světem a zjišťuje, že sny, stejně jako slova, mají větší sílu než si představovala, a že nejděsivější skutečnosti jsou v mysli. Nyní musí najít způsob, jak se dostat k Varenovi, než ho stíny jeho vlastních nočních můr pohltí.
Závisí na tom jeho život.