neděle 9. září 2012

RECENZE: Modrá jako Safír - Kerstin Gierová


Pozor na spoilery k prvnímu dílu, Rudá jako rubín. Na ten u mě sice recenzi nenajdete, ale kdyby byla, týkala by se zhruba této věty: „Přečtěte si to, je to skvělé!

Být čerstvě zamilovaná v minulosti vážně není dobrý nápad. To si přinejmenším myslí šestnáctiletá Gwendolyn, novopečená cestovatelka časem. Koneckonců mají oba s Gideonem docela jiné starosti. Například jak zachránit svět. Nebo se naučit tančit menuet. A ani jedno není vůbec snadné! Gwen má sice po svém boku několik dobrých rádců, ale když se Gideon začne chovat tajuplně, je jí jasné, že musí své hormony co nejdříve dostat pod kontrolu...

Ze všech nadpřirozených témat, které se v knihách vyskytují, mě nejvíce přitahují čarodějové a cestování v čase. Kdyby mi někdo řekl, můžeš si vybrat mezi čarodějováním a cestováním v čase, asi bych si nedokázala vybrat. Ale jelikož mi tuto otázku zatím nikdo nepoložil, tak můžu pokračovat v rozhodování. A mezitím budu číst knihy, které se týkají těchto témat. Jako třeba tuto úžasnou, skvělou, perfektní sérii Drahokamy od německé autorky Kerstin Gierové.