sobota 6. října 2012

Richelle Mead - Žár RECENZE

Jedná se o čtvrtý díl, proto pozor na spoilery k předchozím dílům, které se zde mohou objevit. Pokud jste ze série nečetli ani jeden díl, můžete si ZDE přečíst mou recenzi na díl první.

Některá přání se splní až ve chvíli, když už nám jsou k ničemu…
Nadpřirozená svůdkyně Georgina nese rozchod se spisovatelem Sethem jen velmi těžce. Propadá starým zlozvykům a nesmrtelní kamarádi už nemůžou její věčné nářky vystát. A pak provede Georgina něco tak hrozného, že ji její šéf, arcidémon Jerome, vykáže za trest z města. Provinilá sukuba se ocitá ve Vancouveru, kde má pomáhat tamnímu démonovi s problematickou skupinou satanistů. Její vyhnanství skončí stejně náhle, jako k němu došlo: mezi nesmrtelnými v Seattlu se děje cosi podivného a vše nasvědčuje tomu, že Jeroma někdo unesl a uvěznil. Jeho nesmrtelní podřízení rázem ztrácejí nadpřirozené schopnosti. Všichni se společnými silami pouštějí do pátrání po Jeromovi, aby všechno bylo jako dřív. Jediná Georgina v daném stavu nachází i kladnou stránku: když teď při sexu nebere mužům životní energii, mohla by se zase dát dohromady s milovaným Sethem. Jenže jak to udělat, když je zadaný?

Richelle Mead je jedna z mých nejoblíbenějších autorek, oblíbila jsem si jak Vampýrskou akademii, tak spin-off sérii Bloodlines a dokonce i Sukubu, na kterou jsem slyšela několik negativních názorů. A jelikož její knihy mají často velice otevřený konec, nemůžu se pak dočkat dalšího dílu…