středa 17. října 2012

Rachel Harris - My Super Sweet Sixteenth Century

Na tuhle knížku jsem natrefila, když jsem sestavovala seznam všeho, co vyjde v září. Padla mi do oka názvem a obálkou, pak i anotací a nakonec několika recenzemi, které slibovaly vtipnou knížku. To bylo ještě před jejím vydáním. Teď už knížka vyšla, ohlasy jsou stále pozitivní a mě to utvrdilo, že hned jak nebudu mít hromadu recenzáků, tak se do ní pustím... 

To poslední, co samotářská skoro šestnáctiletá Cat Crawfordová potřebuje, je extravagantní oslava pořádaná její temperamentní budoucí nevlastní matkou a dobromyslným otcem. Takže i když Cat ví, že rodinný výlet do Florencie v Itálii je nabídka smíru, využije toho a poznává kouzelné město se vším, co nabízí. Jenže když ji zvědavost zavede do neobvyklého cikánského stanu, vyleze z něj... přímo do renesanční Firenze*.

Cat je po hlavě vržena do šestnáctého století, ozbrojená jen batohem plným propašovaných budoucích věcí. Připojí se ke svým předkům, sladké Alessandře a ochranitelskému Ciprianovi, a zanedlouho se zamiluje do úžasného, ctižádostivého umělce Lorenza. Ale když se okolo začne motat o dost starší Niccolo, Cat si uvědomí že nechtěná narozeninová oslava nebyla nic v porovnání s nechtěným nápadníkem in amore.