sobota 21. září 2013

Sarra Manning – Adorkable | Příběh jedné Nemožné holky | RECENZEOd Sarry Manningové už jsem četla dvě knihy – jednu pro mládež, druhou pro dospělé. Obě se mi ohromně líbily, a proto není divu, že jsem se spíše dříve než později dostala k další knize. Tentokrát to byla kniha, která už dokonce vyšla u nás, pod názvem Nemožná holka u Knižního klubu. A jaké že to je, být Adorkable?

Jeane Smithová je jiná.
Jeane si dala za cíl být jiná než všichni ostatní v jejím okolí. Nosí oblečení ze sekáče, kombinuje podivné barvy, které spolu neladí a její vlasy nemají nikdy „normální“ barvu. Vždycky říká, co si myslí, a s většinou svých neuvěřitelně jednotvárných vrstevníků nechce mít nic společného.
Jeane Smithová je celebrita.
Přesně řečeno internetová celebrita. Píše blog s názvem Adorkable, kde se dělí o všem, co jí připadá úžasné, super a skvělé; prostě všechno, co je magorské (v originálu ‚dork‘). Na Twitteru má přes půl milionu fanoušků. Na svém podivínství si založila lifestylovou značku.
Jeane Smithová je sama.
Po rozvodu jejích rodičů se Jeane osamostatnila – její matka odjela do Peru, otec si ve Španělsku založil bar a sestra Bethan pracuje v nemocnici v Chicagu. Jeane tak bydlí sama ve svém Londýnském bytě, a přežívá pomalu jen na gumových medvídcích. Ale má přece tolik čtenářů a fanoušků – to se přece taky počítá, ne?
Jeane Smithová je magor.
A je na to patřičně pyšná. Michael Lee, hvězda celé školy, to ovšem za kladnou vlastnost nepovažuje. Ti dva nemají nic společného – kromě svých ex-partnerů, kteří se dali dohromady. Tak proč se od sebe nedokáží odtrhnout?