úterý 12. listopadu 2013

Rainbow Rowell – Fangirl | Povinné čtivo pro všechny fanynkyOhledně Rainbow Rowell začínám mít vážně dobrý pocit. Před pár měsíci jste si tu u mě mohli přečíst recenzi na knihu Eleanor & Park, která se mi tak dvě třetiny hrozně moc líbila, ale ke konci mě to nadšení trošku přešlo. Ale i přesto mě zaujala autorčina další kniha, která vyšla v září. Protože – kterou knihomolku by neupoutala kniha s názvem Fanynka?

Cath perfektně vystihují dvě věci:
Za prvé: je dvojče.
Doteď byla ona a její sestra Wren pořád spolu, dělaly vše dohromady… prostě dvojčata jak má být. Ale před nástupem na vysokou si Wren ostříhala vlasy a sdělila Cath, že chce mít trochu prostoru – nechce bydlet s ní, chce poznat nové lidi… A tak Cath skončí na pokoji se starší Reagan, která občas vzbuzuje hrůzu a má možná až moc přátelského přítele.
Za druhé: je fanynkou série o čaroději Simonu Snowovi.
Vlastně celý svět tuhle sérii miluje. Ale Cath jí žije. Už roky píše fanfikce, a zatímco celý svět čeká na vydání osmé a poslední knihy v sérii, Cathina fanfikce, která ten poslední rok na škole Watford popisuje po svém, se stává nejpopulárnější fanfikcí, kterou čtou tisíce čtenářů po celém světě. Pro Cath jsou postavy z téhle série vším. Dokáže vůbec někdy napsat něco vlastního? Třeba s pomocí okouzlujícího kluka, s nímž má seminář psaní fikce?