středa 10. prosince 2014

Kate DiCamillo – Flora a Odysseus | Bagumbo skákavá!


Spidermana kousnul pavouk, do Flashe uhodil blesk a Odyssea vysál vysavač Odysseus 2000. Spiderman si poletuje městem na pavučinových vláknech, Flash pobíhá městem rychle jako blesk a Odysseus? Tenhle veverčák teď umí létat a psát básně plné pravopisných chyb. Hlavně ale získal větší srdce a úžasnou kamarádku Floru, která je ještě lepší parťák než mluvící papoušek. Bagumbo skákavá, ona je dokonce lepší než obří koblihy, i ty ještě obřejší!

Seznamte se s Florou, notorickou cyničkou a čtenářkou komiksů o superhrdinech i strašlivých věcech. Nemohl být nablízku nikdo vhodnější než ona, když se nebohý veverčík veverčák, tehdy ještě zcela pohlcený sháněním jídla, na zahradě potkal se zdivočelým vysavačem. Málem to pro něj skončilo neblaze, ale pohotová Flora ho naštěstí zachránila. Odysseus má tak možnost vykonat mnoho hrdinských činů, protože padouchové jsou všudypřítomní!

   Nikdo nemůže předpovědět, jaké druhy vět se mu můžou vydrat z úst, pomyslela si. Koho by třeba napadlo, že zakřičí: „Vždyť tu veverku vysajete“? (str. 13)