neděle 6. září 2015

Emily M. Danforth – The Miseducation of Cameron Post | „I just liked girls because I couldn’t help not to.“

Tenhle článek jsem začínala psát už nespočetněkrát. Buď půl hodiny sedím nad prázdným dokumentem, dokud to nevzdám, nebo nakonec cosi napíšu, abych to vzápětí zase smazala s tím, že ono cosi je vlastně velká pitomost. O některých knihách se nepíše snadno – vítejte ve světě knihy The Miseducation of Cameron Post.

USA, Montana, léto roku 1989. Cameron Postová přespává u nejlepší kamarádky Irene, když je najednou Irenini rodiče vzbudí s tím, že musí Cameron okamžitě domů. Ta cesta je pro ni jedna z nejdelších v životě: strachy se jí svírá žaludek a myslí jen na to, že to určitě vědí, vědí, co udělala  Když konečně dorazí na místo a Cameron se místo toho dozvídá, že její rodiče zemřeli při autonehodě, první věc, kterou pocítí, je úleva, protože se tím pádem nikdy nedozví, že jen před pár hodinami políbila dívku…

Kniha The Miseducation of Cameron Post (můj „pracovní“ český název je Převýchova Cameron Postové), rozhodně není jednoduché, nekomplikované čtení. Pokud jste pro ni ten správný typ čtenáře (i knížka si vybírá svého čtenáře), MoCP se vám dostane do hlavy a udělá tam nepořádek. A já nikdy na uklízení moc nebyla.