neděle 20. září 2015

Maite Carranzová – Jedovatá slova | Kniha, co vás neotráví


Jedovatá slova jsem číst neplánovala. Nějak se však stalo, že se mi ta kniha ocitla ve čtečce, a ani jsem se nenadála a četla jsem ji. Co vám mám k tomu říct? Jsem člověk se slabou vůlí. A neustále připravenou čtečkou.

Bárbara Molinová ve svých patnácti letech zmizela. Co nejdříve vypadalo jako útěk z domova, se posléze ukázalo jako něco horšího. Teď by jí bylo devatenáct a nikdo už nevěří, že by ještě byla naživu. Nikdo nečeká, že se někdy vrátí – její rodiče, přátelé, ani komisař Lozano, který měl případ na starosti. Bárbara ale naživu je a jediným telefonátem obrátí celou situaci naruby. Kam zmizela?

Nevím, jak dlouho mi trvalo napsat předcházející dva odstavce, ale stihla jsem přitom vypít konvici čaje. Pěkně jsem se přitom zapotila, protože se mi nepsaly snadno. (Nebo to možná bylo jen tím horkým čajem.) Jedovatá slova jsou totiž detektivka, a ve chvíli, kdy vám dojde rozuzlení zápletky, je najednou všechno jasné a vy se ťukáte do čela, že jste to nepoznali dřív. A já se hrozně bála, abych nenapsala něco, co je moc očividné, něco, čím bych vám nemístně napověděla. Byla by to fakt škoda.