Hodnocení

Jak už to bývá zvykem, u recenzí mívám hodnocení. Ovšem pro každého může určitý počet hvězdiček znamenat něco jiného. Od toho jsou tu hlavně ty recenze, aby popsaly dojmy tam, kde na to obrázek nestačí. Ale pro jistotu doporučuju, abyste si tohle přečetli. Moje hvězdičkové hodnocení je totiž o něco mírnější než vídám na ostatních knižních stránkách.

 
0%-29%
Pokud dám knize jednu hvězdičku, znamená to, že mě tak moc nebavila, že jsem ji nedočetla. Na takové knížky recenze nepíšu - když píšu o knížce, vždycky ji mám dočtenou až do konce. Takže takových hodnocení se u mě na blogu příliš nedočkáte. Pokud si ho ovšem nezaslouží nějaký recenzní výtisk, pak bych knihu samozřejmě dočetla, ale recenze by nebyla příliš pochvalná... Naštěstí se mi to zatím nestalo.
Ale abyste si udělali obraz, jednu hvězdičku jsem dala například knize S osudem v zádech, která byla dle mého názoru příšerná a divná...

 
30%-49%
 Tohle už bylo o něco lepší. Dočetla jsem to, ale musela jsem se hodně nutit. Pokud je kniha s takovýmto hodnocením součástí série, pokračovat už v  ní nebudu. Tohle hodnocení si dle mého názoru zasloužily třeba čtvrté Princezniny deníky, jediná knížka od Cabotové, kterou bych jí nejraději otloukla o hlavu za to, jak se chovala hlavní hrdinka. A další díly už mi nikdo nevnutí...

 50%-69%
Tohle bylo vpohodě. Znovu už si to nepřečtu, ale nijak jsem se do čtení nenutila. Nicméně odložit to šlo.  Tohle hodnocení většinou dávám červené knihovně, případně knížkám, které jsou už příliš dětské - které by se mi moc líbily v deseti letech ale teď už to není ono. Pak sem spadají YA knížky, které se sice dobře četly, ale měly nějaké neomluvitelné chyby, jako například Everneath nebo The Selection.

 70%-89%
Tohle bylo celkem dobré. Možná si to někdy přečtu znovu. Na další díl se celkem těším. Vydaných peněz za tuhle knihu nelituju... Ale něco tomu chybí.

90%-99%
Tohle je perfektní? Kdy že vyjde další díl? A kolikrát si to do té doby můžu přečíst znovu?jsem mega moc a moc nadšená.

100%
Tohle vážně nemá chybu. Za tuhle knihu bych se nejradši provdala. 
(příklad: Hunger Games, Divergente, Harry Potter, Hostitel, knihy Ricka Riordana, Forbidden od Tabithy Suzumy)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentáře mě vždycky potěší, a snažím se dopovídat na všechny. Ale prosím, pokud použijete profil Anonymní, aspoň se na konci podepiště. Hodně Anonymních je pro mě matoucí :)