sobota 7. července 2012

Andělé noci od Lili St.Crow mají pomalý rozjezd a napínavý konec

Na Strange Angels – neboli Andělé noci – jsem se velice těšila. Ještě předtím, než jsem se dozvěděla, že se chystá český překlad, jsem si četla nějaké příznivé recenze a věděla jsem, že to musím alespoň zkusit. Pak jsem zjistila, že nakladatelství BB art chystá překlad a nic mě nemohlo potěšit více…

Dru Andersonová nikdy nebyla normální. Cestuje se svým otcem po celé zemi a pomáhá mu lovit příšery, které opravdu existují, ačkoliv o tom zbytek světa nemá ponětí. Dru má to, čemu její babička říkala „spojení“ – vidí nestvůry a má velice dobrou intuici. Jenže pak se její táta jednou nevrátí domů – v původním stavu. Vrátí se jako zombie a chce Dru zabít. Naštěstí pro Dru ji její otec dobře vycvičil. Ale i tak je úplně sama a neví, co má dělat… Jak se z téhle šlamastyky dostane?


Tahle knížka má velice, velice pomalý rozjezd. Trvalo mi polovinu knížky, než jsem se začetla. Druhá polovina byla značně lepší, ale ani tak to nebylo dech beroucí napínavé čtení, které by mi nedovolilo pustit knížku z ruky dokud ji nedočtu. Vlastně jsem ji odkládala, protože mě místy nebavila a přečíst mi ji trvalo déle, než obvykle. Střídala se dobrá místa a chvíle, kdy mě to naprosto nebavilo. Ale konec byla pěkná jízda a rozhodně mě navnadil na další díl.

Co se mi na knížce hodně líbilo, je Dru. Drsňačka a přitom žádná železná nezničitelná osoba. Vždyť právě přišla o tátu, takže je jenom přirozené, že její první myšlenkou není jít zachránit svět, ale zmatení a smutek. Přesto se naprosto nesesypala a přiměřeně situaci byla schopná si poradit. Opravdu působila dost věrohodně.

Nijak zvlášť se tím netrápím. Lepší je bejt silná než pěkná a k ničemu.  Rozhodně budu radši ošklivka, co má všech pět pohromadě, než nějaká pitomá roztleskávačka. (str.10)

Na druhé části knihy se mi líbilo všechno to odhalování, když to konečně začalo zapadat do sebe. Kromě Dru jsou dvě další nejdůležitější postavy její nový kamarád Graves, který jí pomůže, když je na tom Dru nejhůře a Christophe, tajemný lovec příšer. Christophe je rozhodně moje nejoblíbenější postava a kde byl on, jsem se ani v nejmenším nenudila.

Český překlad knihy se povedl. Je psaný nespisovně, ale v téhle knížce to sedí. K Dru taková mluva sedí. Spíš bych se divila, kdyby mluvila vybraně a spisovně. Od bandy vojáků byste asi taky nečekali, že jejich nejsilnější nadávka bude „jemináčku“, že? Tak proč to očekávat od lovkyně nestvůr – i když jí je pouhých šestnáct let.
 
No, ale celkově musím říct, že jsem spíše zklamaná. Asi jsem od toho čekala příliš a nemohla jsem se začíst. Každopádně, druhý díl zkusím.

55%

Chtěla bych poděkovat nakladatelství BB art za poskytnutí recenzního výtisku této knihy!

3 komentáře:

  1. Taky se na Anděle noci chystám.. Když tak nad tím přemýšlim, chystám se na tolik knih, že je asi nestihnu přečíst ani za rok :DD

    OdpovědětVymazat
  2. Strange angels sa mi páčila, i keď to nie je úplne dokonalé. Tiež máme rada Christopheho a Dru bola fajn.^^" Práve však čítam druhý diel a tiež nemám s tým odkladaním problém.:/ Hádam sa to zlepší.

    OdpovědětVymazat
  3. s tou prvou polovicou som na tom bola rovnako, a to odkladanie u mňa bolo celkom často. Christophe ma bavil :D tiež som tejto knihe nejako príliš nepodľahla, dala som 3,5*, no kvôli tomu koncu a Sykiným recenziám si druhý diel prečítam a plne dúfam, že to nebude také..neviem, nudné? :D

    OdpovědětVymazat

Komentáře mě vždycky potěší, a snažím se dopovídat na všechny. Ale prosím, pokud použijete profil Anonymní, aspoň se na konci podepiště. Hodně Anonymních je pro mě matoucí :)