neděle 22. července 2012

Pro koho jsou určeny Deníky Carrie B.?


Než Carrie vzala útokem New York City a vstoupila na společenskou scénu, byla to nenápadná a docela obyčejná dívka, která dospívala v menším městě ve státě Connecticut. Carrie líčí své zážitky ze svého závěrečného ročníku na střední škole, své rodinné zázemí, vztahy s přáteli, svou první lásku i tajné sny o své budoucí kariéře.
Ona a její nejdůvěrnější přítelkyně tvoří nerozlučnou partu – ovšem pouze do okamžiku, kdy na scénu vstupuje Sebastian Kydd, nepředvídatelný a okouzlující ničema. Carrie se vrhá po hlavě do vztahu, o jakém vždycky snila a který v jejích představách ke studentskému životu neodmyslitelně patří. Poté, co ji zradí její nejlepší přítelkyně, však odloží pověstné růžové brýle a přestane být důvěřivou naivkou. Jak se školní rok chýlí k závěru, uvědomí si, že je čas začít usilovat o to, po čem odjakživa toužila.


Myslím, že většina z vás někdy slyšela o seriálu (případně filmu) Sex ve městě. Já ho znám, ale nikdy jsem se na něj nekoukala a nějak jsem to neplánovala měnit. Ale poté, co jsem náhodou natrefila na trailer k chystanému seriálu Deníky Carrie B.(a ten trailer vypadal fakt dobře), což je prequel k Sexu ve městě, jsem si říkala… co když to je pěkná knížka a já o ni přicházím? Takže jsem si v knihovně vypůjčila Deníky Carrie B. od Candace Bushnell, které jsou předlohou k onomu již zmiňovanému seriálu.

Zatímco Sex ve městě už svým názvem říká, že nejde o dětskou knihu nýbrž o ženský román, u DCB si nejsem tak docela jistá. Hlavní hrdinkou je Carrie, která je právě v maturitním ročníku (někdy v osmdesátých letech minulého století), takže by se teoreticky mělo jednat o knihu pro náctileté, že? Jenže po přečtení si nejsem tolik jistá. DCB na mě jednoduše působily jako ženský román (ne dívčí) s mladší hrdinkou. Ale ty já čtu ráda, takže dobré…

Pokud se někdy budete mít chuť pustit se do DCB, tak nečekejte žádný převratný děj nebo záhady. Je to celkem předvídatelné, ale lehké a zábavné čtení na dlouhou chvíli. Líbit se to bude těm, kdo čtou ženské romány - pokud k nim trpíte těžkou averzí, tak bych tuhle knížku nedoporučovala. Abych to shrnula, nemyslím si, že si DCB někdy přečtu znovu, ale nelituji, že jsem je četla. Bylo to oddechové, rychlé čtení, bavilo mě to… Tak proč ne?

70%

Další díl, Léto ve městě, si určitě přečtu.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentáře mě vždycky potěší, a snažím se dopovídat na všechny. Ale prosím, pokud použijete profil Anonymní, aspoň se na konci podepiště. Hodně Anonymních je pro mě matoucí :)