pátek 20. července 2012

Zhodnocení: Křídla od Aprilynne Pike


Z Křídel jsem měla trochu strach, protože recenze tvrdily, že je to kniha spíše průměrná, pro mladší čtenáře… takže jsem si knížku půjčila v knihovně, což byl docela výkon, jelikož těch patnáct výtisků se v Praze ztratí jako nic – měla jsem spíš štěstí, že jsem šla do knihovny, zrovna, když ji někdo vrátil. Včera jsem zrovna měla takovou fázi, že mě nebavilo číst nic, co jsem měla rozečteno – no jo, o prázdninách to nicnedělání občas není perfektní :) Sáhla jsem do hromádky knížek z knihovny, zrak mi padl na Křídla, a nestačila jsem se divit.


Tuhle knížku doporučuji každému, kdo má za sebou nějaké těžké čtení, třeba povinnou četbu nebo emočně náročnou knížku. Čte se to tak strašně lehce … Po hodině čtení jsem za sebou měla sto stránek, což je na mě docela rychle. Příliš se toho tam neděje, až pak v poslední třetině, ale na oddech je to ideální. Navíc to bylo prostě takové pohádkové, se špetkou romance, ale ne tou tupou „podívala jsem se na něj a hned jsem věděla že je to pravá láska“.

Po tom, co jsem se na nic nemohla soustředit, pro mě byla Křídla přímo požehnáním. Teď mám zase mega velkou chuť do čtení. Viděla jsem spoustu názorů, že je to kniha spíše pro mladší čtenáře, a to sedí. Ale proč by to mělo vadit těm dospělejším? Já dětské knížky taky občas čtu (přesně na oddech), a třeba Harry Potter a nebo Percy Jackson jsou ve svých začátcích určeny pro mladší věkovou kategorii, a komu to vadilo?

Takže, z téhle knížky mám podobné pocity jako z knihy Forgive My Fins – objektivně to není tak dobré, ale šíleně mě to bavilo. Není tam příliš akce, ale má to určitou originalitu a ach tak lehce se to čte, už jsem se zmiňovala? xD Takže objektivně 70%, pro mě 90%... A už se těším, až v knihovně ukořistím další díl, Kouzlení.

Můžete se podívat i na různé zahraniční obálky k této sérii.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentáře mě vždycky potěší, a snažím se dopovídat na všechny. Ale prosím, pokud použijete profil Anonymní, aspoň se na konci podepiště. Hodně Anonymních je pro mě matoucí :)